porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
TUJE NA ŻYWOPŁOT. Jakie odmiany rosną najszybciej?
TUJE NA ŻYWOPŁOT. Jakie odmiany rosną najszybciej? Żywotniki wciąż są najpopularniejszymi i łatwymi w uprawie iglakami wybieranymi ...
Uprawianie marihuany. Mówimy, jak sadzić marihuanę. Kiedy sadzić marihuanę? Wszystko na temat uprawy marihuany

Jak sadzić marihuanę? Jak uprawiać marihuanę w domu? Wszystko na temat uprawy marihuany

Jak sadzić marihuanę? Jak uprawiać marihuanę w domu? Wszystko na temat uprawy marihuany
Posiadanie marihuany jest w Polsce karalne. fot.: sxc.hu
Uprawianie marihuany w Polsce jest nielegalne, jednak wielu naszych rodaków może pochwalić się sporą wiedzą na temat tej rośliny. Jeśli dopilnujemy wszystkich czynników, możemy wyhodować ogromny krzew marihuany. Jak tego dokonać? W jakich warunkach rośnie ta roślina? Mówimy, jak uprawiać marihuanę krok po kroku. Jak uprawiać marihuanę w domu? Kiedy sadzić marihuanę?

Polskie prawo zabrania nie tylko palenia marihuany ale także jej uprawy. Wystarczy dokładniej przewertować Internet lub popytać najbliższych znajomych, a okaże się, że my Polacy mamy sporą wiedzę na temat uprawy marihuany. Co zrobić, by wyrosła nam w domu pokaźna marihuana? Mówimy, jak sadzić i uprawiać marihuanę.

Jak sadzić i uprawiać marihuanę?

Aby rozpocząć proces sadzenia marihuany będziesz potrzebował następujących rzeczy:

- nasiona marihuany,

- ziemia,

- donica o pojemności co najmniej 20 litrów,

- duże pomieszczenie (np. strych).

Niezbędny jest także dostęp do ciemnego lub białego światła.

Jeśli masz wszystkie wyżej wymienione rzeczy, proces sadzenia marihuany rozpocznij od napełnienia donicy ziemią. Należy wybrać ziemię wolną od pestycydów i oczywiście robaków. Nasiona umieść na głębokości 1,5 cm. Warto posadzić kilka nasion, bo nie wszystkie od razu wykiełkują. Następnie podlej konewką z sitkiem zasadzoną roślinę. Pozostaje jeszcze postawić donicę w ciemnym pomieszczeniu i włączyć białe światło na 12 godzin w ciągu doby. Jeśli marihuana wolno rośnie, można zwiększyć dawkę dziennego oświetlenia. Aby światło jeszcze lepiej rozpraszało się w pokoju, pomaluj ściany białą farbą. Oprócz tego marihuana wymaga także odpowiedniej wentylacji miejsca, w którym rośnie. Musi mieć stały dostęp do świeżego powietrza oraz temperaturę 25-30 stopni C.

Gdy zauważysz, ze rośliny zaczynają kiełkować, przerwij je. Zostaw tylko największe o największych owocach. Jeśli nie przerzedzisz marihuany w donicy, te najdorodniejsze będą rosnąć wolniej. Niezbędnym jest również regularne podlewanie rośliny i stały dostęp do światła. Dojrzała marihuana osiąga wzrost ok. 1,5 metra. Zanim zdecydujesz się na jej uprawę, wybierz odpowiednio wysokie pomieszczenie.

Pamiętaj także, że w naszym kraju za uprawę marihuany grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 04.12.2014 12:54
Autor: emema
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kamila Nicpoń, dziewczyna Rafała Maślaka. Kim jest?

Rafał Maślak właśnie wrócił z konkursu Mister International, gdzie zdobył ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.