porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Azalia ogrodowa: choroby, zapobieganie. Jak zwalczać choroby azalii?
Azalia ogrodowa: choroby, zapobieganie. Jak zwalczać choroby azalii? Azalie, tak jak i inne rośliny narażone są na choroby ...
Zasadź szparagi w ogrodzie! Sadzenie szparagów krok po kroku

Jak sadzić szparagi? Uprawa szparagów krok po kroku

Jak sadzić szparagi? Uprawa szparagów krok po kroku
Raz posadzone szparagi przynoszą plon przez kilkanaście lat! fot.: sxc.hu
Ciesz się smakiem tego pożywnego i zdrowego warzywa na co dzień! Zasadź szparagi w swoim ogródku, mówimy jak zrobić to krok po kroku!

Szparagi to niezwykłe warzywo o zbawiennych właściwościach zdrowtnych i niezwykłym smaku. Może być smacznym uzupełnieniem każdego posiłku. Wprawdzie zanim będziesz mogła zerwać szparagi z ogródka prosto na talerz będzie musiało minąć sporo czasu, lecz warto zasadzic je już dziś, aby w przyszłości cieszyć się ich świeżością.

Szparagi: jak sadzić szparagi?

  • Stanowisko - szparagi posadź na stanowisku otwartym i nasłonecznionym, najlepiej na płaskiem terenie.

  • Gleba - gleba pod uprawę szparagów powinna być żyzna i przepuszczalna, o pH obojętnym lub lekko kwaśnym. Przed posadzeniem warzywa należy ją przekopać i usunąć wszystkie chwasty.

  • Sadzenie - kłącza, czyli karpy szparaga sadzimy ok. 40 - 45 cm od siebie na głębokości ok. 20 cm. Dołek pod sadzenie powinnien być wyłożony kompostem. Karpy umieszczamy w kopczyku mniej więcej w połowie dołka i zasypujemy 10 cm warstwą ziemi.

  • Na pierwszy zbiór będziemy musieli poczekać nawet 3 lata, jednak uprawa szparagów może trwać w jednym miejscu przez kilkanaście lat. Przy pielęgnacji szparagów należy usuwać wszystkie chwasty i nawozić dwa razy do roku.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Szparagi z własnej działki: Jak długo trzeba czekać na pierwsze szparagi? Ogród na wiosnę Szparagi z własnej działki: Jak długo trzeba czekać na pierwsze szparagi? Ogród na wiosnę

Wybierasz rośliny, bo chcesz wzbogacić swój ogród na wiosnę? Posadź szparagi, zdrowe i modne warzywo! Co zrobić, żeby zapewnić sobie wysokie plony dorodnych szparagów z własnej działki?

Pożytki z wężymordu, czyli po co sadzić w ogrodzie SKORZONERĘ?

Wężymord to warzywo wciąż mało znane, a zasługujące na zainteresowanie działkowców. Określenie „zimowy szparag” dobrze charakteryzuje smak tej jarzyny, która powinna częściej pojawiać się...

Aktualizacja: 27.05.2013 13:17
Autor: m
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Aneta Kopacz, reżyserka filmu nominowanego do Oscara?

Podczas gali rozdania najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – Oscarów 2015 – Polska ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.