porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie szkody w ogrodzie i na działce może wyrządzić kret?
Jakie szkody w ogrodzie i na działce może wyrządzić kret? Wbrew powszechnej opinii krety w ogrodzie nie robią największego spustoczenia. ...
Chwastom mówimy stop! Jak się ich pozbyć z ogrodu

Jak skutecznie tępić chwasty w ogrodzie?

Jak skutecznie tępić chwasty w ogrodzie?
fot.: Photos.com
Nic nie wytrąca ogrodnika z równowagi tak, jak chwasty, które dużo szybciej i łatwiej pojawiają się na grządkach, niż rośliny uprawne. Ale i na nie znajdzie się sposób. Jak się pozbyć chwastów z ogrodu?

Co to jest chwast? Czasem jest to po prostu roślina, która niechcący wyrosła w niepożądanym miejscu. Nie ma sposobu na to, żeby niechciane rośliny nie wyrastały w naszym ogrodzie tam, gdzie nie powinny. Ale można się postarać, żeby miały jak najmniejsze pole do popisu.

Jak zapobiec wyrastaniu chwastów?

Grządkę należy pokryć grubą warstwą mulczu lub na przykład  kory, nawozu czy kompostu. Pomaga to nie tylko powstrzymać chwasty, ale i utrzymać w ziemi wilgoć.

Bardzo skuteczna jest też gazeta - należy nią przykryć grządkę, wycinając małe otwory dla kiełkujących roślin.  Gazeta się rozkłada, przepuszcza powietrze i wodę, ale przez kilka tygodni pozbawia chwasty światła. To naprawdę działa!

Jeśli jednak i to nie pomoże, liście chwastów należy posmarować żelem chwastobójczym. W ten sposób szkodliwe środki zaatakują tylko korzenie chwastu, a nie otaczające je rośliny.

Czasem chwasty pojawiają się w doniczkach. Wtedy należy wyrwać je, pilnując, żeby nic po nich w doniczce nie pozostało, a ziemię dookoła rośliny pokryć żwirem, kamyczkami albo muszelkami.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Gdzie SUSZYĆ KWIATY na bukiety? Gdzie SUSZYĆ KWIATY na bukiety?

Kwiaty najczęściej suszymy latem. Nie tylko dlatego że wtedy jest ich najwięcej. Głównie dlatego że wówczas panują odpowiednie warunki do suszenia i jest nadzieja, że kwiaty rzeczywiście się zasuszą,...

Kora sosnowa na rabatach. Czy to rzeczywiście skuteczna METODA NA CHWASTY? Kora sosnowa na rabatach. Czy to rzeczywiście skuteczna METODA NA CHWASTY?

Ściółkowanie korą roślin rosnących w ogrodzie jest naturalną metodą walki z chwastami. Kora sosnowa jest też doskonałym nawozem organicznym. Sprawdź, jakie jeszcze zalety ma kora ogrodowa i...

Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować? Bratki – rośliny o ozdobnych kwiatach do ogrodu i NA BALKON - jak pielęgnować?

Bratki należą do jednych z najpopularniejszych roślin kwitnących, które zdobią nasze ogrody, balkony, tarasy i wnętrza. Ich wielką zaletą jest to, że można je sadzić na zewnątrz wtedy, gdy inne...

Aktualizacja: 27.03.2013 15:58
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sasza Różycka - kim jest?
Sasza Różycka - kim jest?

Sasza Różycka to absolwentka grafiki i… striptizerka. Niedawno została wydana ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.