porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Dlaczego jesienią brązowieją iglaki? Często zdarza się, że pod koniec lata lub wczesną jesienią ...
Odpadki z kuchni odżywiają rośliny i spowodują, że urosną jak na drożdżach

Jak tanio domowym sposobem zrobić nawóz dla kwiatków?

Czy można domowym sposobem wyprodukować nawóz? Tak, wystraczy woda i odpadki po obiedzie. Spróbuj metod naszych babek, a przekonasz się, że na takim naturalnym nawozie rośliny rosną ... jak na drożdżach!

Rośliny doniczkowe szybko wykorzystują składniki odżywcze z podłoża, dlatego podlewanie ich zwykłą wodą nie wystarcza. Nie zawsze masz pod ręką nawóz kupiony w sklepie, nie zawsze kupiony nawóz okaże się dobry dla kwiatka. A nawozy naturalny, które stosowały już nasze babki, są łatwe do zrobienia i tanie. Wystarczy woda i kilka kuchennych „odpadów”.

Nawóz ze skorupek

Kiedy gotujemy jajka, nie wylewajmy wody. Ostudźmy ją, a potem podlejmy nią kwiaty. Jeśli robimy jajecznicę, nie wyrzucajmy skorupek, tylko zalejmy je na kilkadziesiąt godzin wodą. Ale pamiętajmy, ten nawóz nie jest dobry dla roślin kwasolubnych jak azalie, storczyki, hortensje. Posłuży im pół łyżki fusów z kawy zmieszanych z doniczkową ziemią (nie częściej niż 2 x w miesiącu).

Nawóz z całego jajka

Nieco droższy, ale nim podlewamy kwiaty raz na miesiąc. Wystarczy roztrzepać jajko w szklance z wodą i podlać nim donice.

Nawóz po śniadaniu

Zostanie ci kilka kropli mleka w kartonie? Dodaj je do wody. Nawóz gotowy!

Nawóz po obiedzie

Kiedy płuczemy mięso lub rozmrażamy je, woda z tej „obróbki” okazać się może doskonałym nawozem. Tak samo dobrym nawozem jest ostudzona woda pozostała po gotowaniu ziemniaków.

Nawóz po pieczeniu

Wystarczy kilka okruchów drożdży, szklanka letniej wody, a rośliny będą rosły... jak na drożdżach.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak zabezpieczyć rośliny balkonowe przed zimą? Jak zabezpieczyć rośliny balkonowe przed zimą?

Jak chronić rośliny balkonowe przed zimą? Co z nimi zrobić? Agrowółknina, stroisz, deseczki, sznurki lub zszywacz -  w to musi się zaopatrzyć przed zimą hodowca roślin na balkonie. Podpowiadamy, jak...

Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by przetrwała na następny rok? Jak pielęgnować gwiazdę betlejemską, by przetrwała na następny rok?

Gwiazda betlejemska, symbol świat, często wraz z końcem grudnia ląduje w śmietniku. Nie musi tak być - kwiat wcale nie jest trudny i skomplikowany w utrzymaniu i spokojnie może nam służyć przez wiele...

DATURA, uprawa bielunia. Jak pielęgnować daturę od wiosny do jesieni

Datura jest niezwykłą ozdobą ogrodu i tarasu. Kwitnie tak pięknie, że mówi się o niej "trąby anielskie". Dowiedz się co robić, aby twoje datury pięknie kwitły. Jak zasilać, przycinać, pielęgnować...

Aktualizacja: 27.03.2013 16:21
Autor: ib
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]

Nick Cave naprawdę nazywa się Nicholas Edward Cave. Urodził się ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.