porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
OGRÓD W MARCU: Jak wybrać właściwy moment do wiosennego sadzenia drzew? Praca na działce zaczyna się wcześnie, nim zakiełkują pierwsze rośliny. ...
Hiacynty – oryginalna dekoracja domu.

Jak uprawiać HIACYNT w domu?

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak uprawiać HIACYNT w domu?
Hiacynty doskonale sprawdzą się jako dekoracja wnętrza fot.: Radosław Wojnar
Hiacynty są idealną rośliną cebulową do uprawy w warunkach domowych. Szczególnie dobrze sprawdza się w sezonie zimowym i wczesną wiosną, jako dekoracja wnętrz. Jak uprawiać hiacynt w domu i tworzyć oryginalne dekoracje?

Hiacynt (łac. Hyacinthus) to ozdobna roślina cebulowa, pochodząca z Azji Mniejszej. Pierwotnie hiacynty uprawiano w basenie Morza Śródziemnego, a później we Francji. W Polsce uprawiany jest hiacynt wschodni (łac. Hyacinthus orientalis).
Smutna legenda głosi, że jego nazwa wywodzi się od imienia mitycznego Hiacynta, syna króla Sparty – Amyklasa. Piękny Hiacynt był jednym z ulubieńców boga słońca Apolla; przyjaciele często razem rzucali dyskiem. Niestety, zazdrosny bóg wiatru Zefir pewnego dnia skierował dysk w stronę Hiacynta, śmiertelnie go raniąc. Z jego krwi, wyrósł niezwykły kwiat, którego Apollo nazwał właśnie hiacynt.

Hiacynty – żywe kolory i niezwykły zapach

Hiacynty dostępne są w kolorze niebieskim, fioletowym, czerwonym, różowym, żółtym, pomarańczowym i białym. Ich kwiaty są niezwykle dekoracyjne i mają bardzo intensywny zapach.
Hiacynt w doniczce doskonale sprawdzi się jako dekoracja wnętrza. Można go po prostu wstawić w jakieś ozdobne naczynie bądź wykorzystać te kwiaty cebulowe jako elementy większej aranżacji. Będzie świetnym prezentem na Walentynki.

Hiacynt w domu

Hiacynty nie mają zbyt dużych wymagań, trzeba je tylko regularnie podlewać. Rośliny znakomicie czują się praktycznie w każdym pomieszczeniu. Niestety, jeśli stoją zbyt daleko od okna mają tendencję do „wybujania”.

Po przekwitnięciu kwiatów roślinę należy podlewać aż do całkowitego zaschnięcia liści. Potem cebule należy wyjąć z doniczki, oczyścić i przechować w suchym miejscu. W wrześniu i na początku października można je posadzić w ogrodzie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
WIOSNĄ NA BALKONIE. Pierwsze kwiaty, które możesz posadzić na balkonie to BRATKI, JASKRY i STOKROTKI WIOSNĄ NA BALKONIE. Pierwsze kwiaty, które możesz posadzić na balkonie to BRATKI, JASKRY i STOKROTKI

O tej porze roku balkony najczęściej są jeszcze bezbarwne. Rozweselą je kwiaty cebulowe posadzone razem z kolorowymi bratkami, niezapominajkami, jaskrami i stokrotkami. Te wiosenne kwiaty nie są...

Kiedy jest czas na sadzenie cebulek kwiatowych? Kiedy jest czas na sadzenie cebulek kwiatowych?

Rośliny cebulowe to prawdziwy hit polskich ogrodów. Udają sie prawie każdemu ogrodnikowi amatrowi, zdobią ogród od wiosny do jesieni, Nie wymagają wielkich nakładów pracy. Wystarczy obudzić się z...

Pachnące kwiaty cebulowe w ogrodzie. Amarylis, endymion zwisły, hiacynt i lilia - jak je uprawiać? Pachnące kwiaty cebulowe w ogrodzie. Amarylis, endymion zwisły, hiacynt i lilia - jak je uprawiać?

Tulipany i żonkile, zdobiące nasze ogrody pod koniec kwietnia i w maju, pachną delikatnie, miodowo. Intensywniejszy aromat mają hiacynty, endymiony zwisłe, amarylisy i lilie. Niektóre odmiany tych...

Aktualizacja: 27.03.2013 16:27
Autor: (arz)
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Katarzyna Wołejnio: kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Wielki powrót polskiej aktorki! Katarzyna Wołejnio jest gwiazdą najnowszego programu ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.