porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
CHRYZANTEMY w ogrodzie – jak je uprawiać?
CHRYZANTEMY w ogrodzie – jak je uprawiać? Chryzantemy, znane też jako złocienie, kojarzą nam się z dniem ...
Oregano idealne do pizzy i makaronu - jak je uprawiać?

Jak uprawiać oregano?

Jak uprawiać oregano?

Oregano nie przytrwa surowej polskiej zimy w gruncie, dlatego lepiej je uprawiać w pojemnikach.

fot.: sxc.hu
Oregano to roślina wieloletnia. Raz posadzona i odpowiednio pielęgnowana będzie dawała plony przez lata. W polskim klimacie nie nadaje się do uprawy w gruncie, jesli więc chcemy się nim cieszyć wiele lat - musimy nauczyć się uprawiac oregano w doniczce. Jak to robić?

Jak uprawiać oregano?

Oregano z powodzeniem można uprawiać w ogrodzie, na balkonie a nawet w doniczce na kuchennym parapecie. Zanim zabierzemy się za sadzenie, warto wiedzieć, że ziele lubi ciepło i słońce, podłoże lekko zasadowe i przepuszczalne. Można je wzbogacić obornikiem lub kompostem.

Nasiona oregano siejemy wprost do gruntu lub doniczek w kwietniu. Najwygodniej jednak kupić gotowe sadzonki, gdyż od razu możemy z nich korzystać.

Rośliny sadzimy na taką głębokość, na jakiej rosły przed przesadzeniem. Podlewamy regularnie, a w czasie upałów nawet dwa razy dziennie, tak aby ziemia była stale wilgotna, ale nie mokra.

Ziemia należy też odchwaszczać i spulchniać. Żeby zioła bujnie rosły, należy często przycinać wierzchołki pędów, które będą się rozkrzewiały.

Należy też obrywać kwiaty, wtedy oregano będzie miało więcej liści. Oregano nie znosi wody zalegającej w strefie korzeniowej, dlatego jeśli uprawiamy je w doniczce pamiętajmy, że musi ona mieć otwory odprowadzające wodę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak uprawiać lubczyk? Uprawa lubczyku: przyprawa i... afrodyzjak z własnego ogrodu Jak uprawiać lubczyk? Uprawa lubczyku: przyprawa i... afrodyzjak z własnego ogrodu

Lubczyk – już samo to słowo wzbudza w nas wiele emocji. Przede wszystkim dlatego, że lubczyk kojarzy nam się z afrodyzjakiem, ale jest to też roślina lecznicza, a także doskonała...

Aktualizacja: 27.10.2013 16:41
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA
Krzysztof Ziemiec – kim jest? KARIERA, RODZINA

Uwielbiany przez widzów prezenter Wiadomości TVP, doświadczony dziennikarz - Krzysztof Ziemiec ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.