porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
CHRYZANTEMY w ogrodzie – jak je uprawiać?
CHRYZANTEMY w ogrodzie – jak je uprawiać? Chryzantemy, znane też jako złocienie, kojarzą nam się z dniem ...
Oregano idealne do pizzy i makaronu - jak je uprawiać?

Jak uprawiać oregano?

Jak uprawiać oregano?

Oregano nie przytrwa surowej polskiej zimy w gruncie, dlatego lepiej je uprawiać w pojemnikach.

fot.: sxc.hu
Oregano to roślina wieloletnia. Raz posadzona i odpowiednio pielęgnowana będzie dawała plony przez lata. W polskim klimacie nie nadaje się do uprawy w gruncie, jesli więc chcemy się nim cieszyć wiele lat - musimy nauczyć się uprawiac oregano w doniczce. Jak to robić?

Jak uprawiać oregano?

Oregano z powodzeniem można uprawiać w ogrodzie, na balkonie a nawet w doniczce na kuchennym parapecie. Zanim zabierzemy się za sadzenie, warto wiedzieć, że ziele lubi ciepło i słońce, podłoże lekko zasadowe i przepuszczalne. Można je wzbogacić obornikiem lub kompostem.

Nasiona oregano siejemy wprost do gruntu lub doniczek w kwietniu. Najwygodniej jednak kupić gotowe sadzonki, gdyż od razu możemy z nich korzystać.

Rośliny sadzimy na taką głębokość, na jakiej rosły przed przesadzeniem. Podlewamy regularnie, a w czasie upałów nawet dwa razy dziennie, tak aby ziemia była stale wilgotna, ale nie mokra.

Ziemia należy też odchwaszczać i spulchniać. Żeby zioła bujnie rosły, należy często przycinać wierzchołki pędów, które będą się rozkrzewiały.

Należy też obrywać kwiaty, wtedy oregano będzie miało więcej liści. Oregano nie znosi wody zalegającej w strefie korzeniowej, dlatego jeśli uprawiamy je w doniczce pamiętajmy, że musi ona mieć otwory odprowadzające wodę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak uprawiać lubczyk? Uprawa lubczyku: przyprawa i... afrodyzjak z własnego ogrodu Jak uprawiać lubczyk? Uprawa lubczyku: przyprawa i... afrodyzjak z własnego ogrodu

Lubczyk – już samo to słowo wzbudza w nas wiele emocji. Przede wszystkim dlatego, że lubczyk kojarzy nam się z afrodyzjakiem, ale jest to też roślina lecznicza, a także doskonała...

Aktualizacja: 27.10.2013 16:41
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka?
Günter Grass nie żyje. Kim był autor Blaszanego bębenka?

Günter Grass zmarł 13 kwietnia 2015 roku, w wieku 87 ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.