porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nawożenie milinu amerykańskiego. Jak i czym nawozić milin  amerykański?
Nawożenie milinu amerykańskiego. Jak i czym nawozić milin amerykański? Milin amerykański, mimo że trudny w uprawie, warto mieć w ...
Uprawa truskawek. Na jakiej glebie sadzić truskawki? Kiedy sadzić truskawki? Jak pielęgnować truskawki?

Jak uprawiać truskawki?

Jak uprawiać truskawki?
Uprawa truskawek nie jest wymagająca, możesz je zasadzić w pojemnikach na balkonie. fot.: sxc.hu
Ciesz się słodkim smakiem truskawek prosto ze swojego ogródka! Uprawa truskawek jest prosta, dowiedz się jak posadzić i pielęgnować truskawki.

Sadzenie truskawek

Przed zasadzeniem owoców, należy przygotować glebę - spulchnić i użyźnić kompostem. Stanowisko do uprawy truskawek powinno być dokładnie odchwaszczone. Aby uchronić podłoże przed ponownym zarastaniem chwastami, można glębę wyściółkować słomą lub folią, zostawiając otwory na miejsce sadzonek.

Sadzonki sadzimy w odstępach 25 - 40 cm, w płytkich dołkach. Najlepszym terminem na sadzenie truskawek jest wiosna i lato. Po posadzeniu można rośliny od razu podlać, odpowiednie nawadnianie wspomoże proces ukorzeniania się.

Pielęgnacja truskawek

W pielęgnacji truskawek najważniejsze jest odchwaszczanie i podlewanie. Zagony należy systematycznie pielić i usuwać zbędne rozłogi. Obrywać i usuwać powinno się też stare liście.

Podlewanie jest kluczowe przy uprawie truskawek. Powinno się je podlewać obficie, lecz nie nazbyt często, nie można dopuścić do wysuszenia gleby. Truskawki możemy sadzić w ogrodzie, ale też w doniczkach na balkonie. Najlpesze plony uzyskamy na drugim roku od posadzenia. Odświeżać uprawę powinno się co 4 lata.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Choroby truskawek: jak chronić truskawki przed chorobami? Choroby truskawek: jak chronić truskawki przed chorobami?

Truskawki z własnej uprawy smakują najlepiej, dlatego też działkowcy chętnie uprawiają te smaczne i zdrowe owoce. Niestety, zdarza się, że truskawki chorują i uprawę należy ratować specjalistycznymi...

Jakie WARZYWA można UPRAWIAĆ NA BALKONIE?

Nawet na małym balkonie możesz poczuć się jak w ogrodzie, gdy oprócz kwiatów posadzisz warzywa, zioła, a nawet owoce. W zwykłych doniczkach może rosnąć koper, mięta, pomidory i papryka, jak również...

Aktualizacja: 26.06.2013 14:44
Autor: m
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Andrzej Hadacz, Andrzejek PiS-u - kim jest?
Andrzej Hadacz, Andrzejek PiS-u - kim jest?

Andrzeja Hadacza, pogardliwie nazywanego "Andrzejkiem" poznaliśmy, gdy bronił krzyża przed ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.