porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Nawożenie milinu amerykańskiego. Jak i czym nawozić milin  amerykański?
Nawożenie milinu amerykańskiego. Jak i czym nawozić milin amerykański? Milin amerykański, mimo że trudny w uprawie, warto mieć w ...
Uprawa truskawek. Na jakiej glebie sadzić truskawki? Kiedy sadzić truskawki? Jak pielęgnować truskawki?

Jak uprawiać truskawki?

Jak uprawiać truskawki?
Uprawa truskawek nie jest wymagająca, możesz je zasadzić w pojemnikach na balkonie. fot.: sxc.hu
Ciesz się słodkim smakiem truskawek prosto ze swojego ogródka! Uprawa truskawek jest prosta, dowiedz się jak posadzić i pielęgnować truskawki.

Sadzenie truskawek

Przed zasadzeniem owoców, należy przygotować glebę - spulchnić i użyźnić kompostem. Stanowisko do uprawy truskawek powinno być dokładnie odchwaszczone. Aby uchronić podłoże przed ponownym zarastaniem chwastami, można glębę wyściółkować słomą lub folią, zostawiając otwory na miejsce sadzonek.

Sadzonki sadzimy w odstępach 25 - 40 cm, w płytkich dołkach. Najlepszym terminem na sadzenie truskawek jest wiosna i lato. Po posadzeniu można rośliny od razu podlać, odpowiednie nawadnianie wspomoże proces ukorzeniania się.

Pielęgnacja truskawek

W pielęgnacji truskawek najważniejsze jest odchwaszczanie i podlewanie. Zagony należy systematycznie pielić i usuwać zbędne rozłogi. Obrywać i usuwać powinno się też stare liście.

Podlewanie jest kluczowe przy uprawie truskawek. Powinno się je podlewać obficie, lecz nie nazbyt często, nie można dopuścić do wysuszenia gleby. Truskawki możemy sadzić w ogrodzie, ale też w doniczkach na balkonie. Najlpesze plony uzyskamy na drugim roku od posadzenia. Odświeżać uprawę powinno się co 4 lata.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Choroby truskawek: jak chronić truskawki przed chorobami? Choroby truskawek: jak chronić truskawki przed chorobami?

Truskawki z własnej uprawy smakują najlepiej, dlatego też działkowcy chętnie uprawiają te smaczne i zdrowe owoce. Niestety, zdarza się, że truskawki chorują i uprawę należy ratować specjalistycznymi...

Aktualizacja: 26.06.2013 14:44
Autor: m
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?

Ma dopiero 43 lata, za sobą prężną karierę polityczną, a ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.