porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wyczyścić kosiarkę przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego?
Jak wyczyścić kosiarkę przed rozpoczęciem sezonu ogrodowego? Zanim po raz pierwszy w sezonie użyjesz kosiarki, powinieneś ją ...
Truskawki doskonale rosną w pojemnikach. Małą plantację truskawek możemy założyć nawet na niewielkim balkonie.

Jak uprawiać truskawki w doniczce?

Jak uprawiać truskawki w doniczce?

Truskawki potrzebują żyznego podłoża i słonecznego stanowiska. Uprawiane w pojemnikach potrzebują też nawożenia.

fot.: Photos.com
Uprawa truskawek w pojemnikach jest jak najbardziej możliwa, choć wyhodowanie ich w doniczce może okazać się trudne, bo korzenie truskawek łatwo wysychają. Lepiej posadzić ich sadzonki w dużej donicy, koszu albo w zwykłej, choć dość głębokiej balkonowej skrzynce. Jak uprawiać truskawki w pojemniku?

Jakie odmiany truskawek nadają się do uprawy w pojemnikach?

Do uprawy na balkonie najlepsze będą odmiany powtarzające owocowanie oraz wytwarzające dużo rozłogów. Przez to nadają się do prowadzenia przy podporach. Wśród wielu odmian można wybierać m.in.: jasnoczerwoną, bardzo smaczną odmianę Kent, oraz odporne na choroby odmiany Ostara i Rapella. Doskonała do uprawy na balkonie będzie również odmiana o zwisających oraz pokładających się pędach - Temptation lub Fragoo.

Balkonowa uprawa truskawek nie różni się od uprawy na plantacjach. Ziemia powinna być żyzna i zasobna w próchnicę. Na początku sezonu trzeba ją zasilić nawozem wieloskładnikowym o spowolnionym działaniu. Musimy zadbać o stanowisko słoneczne. Rośliny uprawiane w cieniu słabiej rozkwitną i zaowocują. Owoce nie będą tak aromatyczne i słodkie.

Jeśli pojawią się mszyce, to nie należy pryskać rośliny skoro później będziemy chcieli zjeść owoce. Najlepiej wstawić roślinę po prysznic i zmyć szkodniki. Nie należy się nastawiać, że balkonowe truskawki przezimują. Można je odkryć jesienią słoma lub liśćmi, ale to może nie wystarczyć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 26.04.2013 17:35
Autor: AN
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Jolanta Pieńkowska, żona Leszka Czarneckiego - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jolanta Pieńkowska od lat prowadzi najpopularniejsze programy i wydania serwisów ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.