porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak przesadzać byliny, które kwitną wiosną i wczesnym latem?
Jak przesadzać byliny, które kwitną wiosną i wczesnym latem? Sierpień i początek września  to dobry czas na przesadzanie i ...
Kwiaty w ogrodzie, kwiaty do ogródu, odmiany kwiatów, kolorowe odmiany kwiatów, pelargonie, surfinie, bratki, milion bells,

Jak wybrać kwiaty do ogrodu, by cały sezon ogród był kolorowy?

Jak wybrać kwiaty do ogrodu, by cały sezon ogród był kolorowy?

Kwitnienie od marca do października zapewni nam odpowiedni dobór kwiatów - od najwcześniej kwitnących roślin cebulowych po byliny zdobiące ogród po późnej jesieni.

fot.: sxc.hu
Kwiaty są największą ozdobą ogrodu. Wybierajmy wiosna takie gatunki kwiatów, by kwitły one przez cały sezon - od wczesnej wiosny do poźnej jesieni. Co wybrać, by w naszym ogrodzie zawsze coś kwitło?

Jakie kwiaty wybrać, by cały sezon ogród był kolorowy? Kalendarz kwitnień miesiąc po miesiącu

  • Wczesną wiosną kwitną rośliny cebulowe, rośliny dwuletnie i wieloletnie. Trzeba je jednak zasadzić lub posiać jesienią. Dlatego tuż przed zimą sadzimy cebulki krokusów, żonkili, hiacyntów, tulipanów. Kwitnąć zaczną od marca do kwietnia, a może nawet maja.

  • Do końca maja zakwitną też dwuletnie bratki i stokrotki oraz byliny zimujące w gruncie np. fiołek, żagwin.

  • Od maja do końca czerwca kwitnąć mogą niezapominajki, konwalie, irysy, piwonie, serduszka.

  • Od maja do końca lipca kwitną czosnki ozdobne.

  • Od połowy czerwca do początku sierpnia będą kwitły lilie, łubin, ostróżka.

  • Od lipca do końca września, a nawet połowy października nasz ogród ozdobią: cynie, aksamitki, groszek pachnący, nagietki, werbena, goździki, nasturcje, malwy, floksy i mieczyki.

  • Od połowy sierpnia do końca września, a jeśli pogoda pozwoli to i w październiku kwitną astry chińskie, nawłocie i złocienie.

UWAGA!

Rośliny sadzimy według zaleceń producenta.

Jeśli nie mamy cierpliwości na sadzenie i dbanie o wiele odmian kwiatów, bardzo dobrym rozwiązaniem jest wsadzenie (najlepiej ok. 20 maja, po zimnych ogrodnikach) do ziemi surfinii i pelargonii. Będą zdobić nasz ogród od maja aż do jesiennych przymrozków.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Nawożenie roślin w pojemnikach - kiedy i czym?

Bujnie kwitnące kwiaty na balkonie czy tarasie to w dużej mierze zasługa odpowiedniej pielęgnacji. Duży w tym udział ma prawidłowe nawożenie.

Jak podlewać rośliny na balkonie i tarasie? Jak podlewać rośliny na balkonie i tarasie?

Na balkonach i tarasach w mieście temperatura powietrza jest na ogół wyższa niż na otwartej przestrzeni, bo nagrzane słońcem ściany domów dodatkowo je ogrzewają. W takich warunkach ziemia w...

Kiedy jest czas na sadzenie cebulek kwiatowych? Kiedy jest czas na sadzenie cebulek kwiatowych?

Rośliny cebulowe to prawdziwy hit polskich ogrodów. Udają sie prawie każdemu ogrodnikowi amatrowi, zdobią ogród od wiosny do jesieni, Nie wymagają wielkich nakładów pracy. Wystarczy obudzić się z...

Aktualizacja: 12.04.2013 08:23
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ojciec Tadeusz Rydzyk i ciekawostki z jego życia

Ojciec Tadeusz Rydzyk to prawdziwie ciekawa postać. Zobacz, czego o ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.