porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak sadzić tuje w donicach? Jak uprawiać tuje w pojemnikach?
Jak sadzić tuje w donicach? Jak uprawiać tuje w pojemnikach? Tuje, nazywane inaczej żywotnikami są bardzo często spotykanymi iglakami w ...
Jakie warzywa nadają się do hodowania na balkonie? Jak pielęgnować nasz balkonowy warzywnik?

Jak założyć ekowarzywnik na balkonie?

Jak założyć ekowarzywnik na balkonie?

Mówimy, jak założyć ogródek warzywny na balkonie.

fot.: Photos.com
Smaczne i zdrowe warzywa powinny być podstawą każdej kuchni. Ale skąd je wziąć? Najlepiej z własnego ogródka i nie martw się, jeśli nie dysponujesz kawałkiem ziemi – ogródek warzywny możesz założyć również na balkonie! Jak go prowadzić?

W naszym balkonowym ogródku, ze względu na ograniczone miejsce, możemy uprawiać jedynie warzywa wydajne przestrzennie – duży zbiór, przy niewielkiej ilości miejsca. Dlatego na balkon najlepiej nadają się pomidory, papryka, cebula, fasola pnąca, szczypiorek, rzodkiewka czy seler naciowy.

Warzywa na balkonie – wybór podłoża

Im bardziej komfortowe warunki zapewnimy naszym warzywom, tym większa szansa na sukces. Dlatego niezwykle istotny jest wybór odpowiednich donic czy skrzynek - im większe i głębsze tym lepiej. Jeśli chodzi o wybór ziemi to najlepsza będzie ta specjalistyczna, polecana pod uprawę roślin. Dodatkowo możemy ją wzbogacić odkwaszonym torfem.

Pielęgnacja ekowarzywnika

Do przygotowanej donicy z ziemią wkładamy nasze własnoręcznie wypielęgnowane rozsady lub też te kupione w sklepie. W dni upalne nasz ogródek podlewamy codziennie rano lub wieczorem, w dni bez wysokich temperatur i ostrego słońca wystarczy je podlać co 3 dni. Nie wolno też zapominać o spryskiwaniu liści wodą. W uprawianiu roślin na balkonie niezbędne jest używanie nawozu, szczególnie, jeśli zależy nam na obfitych plonach. Naturalnie należy przy wspomaganiu rozwoju rośliny, należy używać jedynie ekologicznych nawozów, takich jak np. biohumus (stosować rozcieńczony zgodnie z instrukcją na opakowaniu przy co drugim podlewaniu).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Warzywnik w czerwcu - prace pielęgnacyjne, sadzenie, zbiory Warzywnik w czerwcu - prace pielęgnacyjne, sadzenie, zbiory

Masz warzywnik we własnym ogrodzie czy na działce? Podpowiadamy, jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać w czerwcu, aby cieszyć się dorodnymi warzywami.

Czy warzywnik może zdobić ogród? Czy warzywnik może zdobić ogród?

Warzywnik może swoją urodą dorównać tradycyjnym rabatom. Trzeba tylko posadzić warzywa o ozdobnych liściach czy owocach abo w sposób szczególny rozplanować kształt i elementy architektury takiego...

Jak siać rzodkiewkę, co ile centymetrów? Jak siać rzodkiewkę, co ile centymetrów?

Własne rzodkiewki prosto z ogródka można mieć od kwietnia do listopada. Trzeba tylko regularnie siać różne odmiany rzodkiewek w określonym czasie. Jak siać rzodkiewkę?

Aktualizacja: 21.04.2013 08:24
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!
Sława Przybylska: kim jest gwiazda, co osiągnęła? Największe przeboje!

Kim jest i co osiągnęła Sława Przybylska?

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.