porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Rosliny, ktore odstraszają szkodniki By móc w pełni cieszyć się swoim pięknym ogródkiem działkowym, ...

Jak zrobić ławę połączoną ze skrzynią? KROK po KROKU

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak zrobić ławę połączoną ze skrzynią? KROK po KROKU
fot.: fot. Bosch
Meble wielofunkcyjne są niezwykle praktyczne i pozwalają oszczędzić miejsce. Połączenie skrzyni do przechowywania z wygodną ławą zapewnia więcej miejsca do siedzenia oraz więcej schowków na drobiazgi. Taka skrzynia z siedziskiem może przydać się nie tylko do domu, ale też na balkon lub do ogrodu.

Do włąsnoręcznego wykonania skrzynio-ławy potrzebne będą:
•    kantówka 3×3 cm, ok. 2 m
•    deski sosnowe o szer. 20 cm, ok. 5 m
•    gąbka tapicerskia o grubości 5 cm
•    tkanina obiciowa
•    sklejka o grubości 5 mm
•    dwa zawiasy
•    wkręty o śr. 4 mm i dł. 40 mm
•    farba do bielenia/bejca, pędzel
•    wyrzynarka Bosch
•    szlifierka uniwersalnej
•    zszywacz i zestaw zszywek 8 mm
•    wiertarko-wkrętarka
•    przymiar kątowy, miarka zwijana, ołówek

 

Krok 1.

Używając ołówka, przymiaru kątowego i miarki nanosimy wymiary na deski sosnowe i kantówki. W rezultacie ma powstać 8 desek o długości 80 cm  na boki, dno i wieko, 4 deski o dł. 36 cm na krótsze boki oraz 6 kawałków kantówki o dł. 36 cm. Przy pomocy wyrzynarki przycinamy deski i kantówki.

Krok 2.
Za pomocą wkrętarki i wkrętów do drewnałączymy ze sobą wszystkie elementy. Na łączone powierzchnie nanosimy dodatkowo klej do drewna. Używamy kantówki do skręcenie ze sobą ścianek od wewnętrznej strony skrzyni. Na spodzie skrzyni montujemy 2 kawałki kantówki.

Krok 3.
Skręconą skrzynio-ławę szlifujemy szlifierką uniwersalną i papierem ściernym np. o grubości 120.

Krok 4.
Teraz przystępujemy do robienia 2 poduch na skrzynię. Przycinamy sklejkę na wym. 40×40 cm. Przykładamy gąbkę tapicerską (również 40x40 cm) i za pomocą zszywacza przymocowujemy ją do sklejki postawiając około 0,5 cm zapasu od krawędzi. Naciągamy fizelinę a następnie tkaninę przyciętą z 5 centymetrowym zapasem, który potrzebny jest do umocowania tkaniny od spodu sklejki.

Krok 5.
Montujemy zawiasy na skrzyni i wieku. Gotową skrzynię pobielamy bejcą i zabezpieczamy lakierem.

Materiał powstał w oparciu o serwis pracowy Bosch

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Stojak na kwiaty - zrób to sam Stojak na kwiaty - zrób to sam

Chcesz wyeksponować na swoim stole kwiaty w niebanalny sposób? Stwórz własnoręcznie minimalistyczny stojak ze sklejki i niewielkich butelek po napojach. Taki "wazon" dopasuje się do nowoczesnego...

Aktualizacja: 25.09.2015 11:16
Autor: expert
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Wiktoria Kulik - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Młoda nadzieja polskiego tenisa, która ostatnio wdała się w publiczny ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.