porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak założyć trawnik? Jak stworzyć trwałą murawę?
Jak założyć trawnik? Jak stworzyć trwałą murawę? Trawnik w ogrodzie możemy zakładać od wiosny do jesieni, jednak ...
Co zrobić, aby uniknąć kretowisk w ogrodzie?

Jak zwalczyć kreta? Jak się pozbyć kretów z ogrodu?

Jak zwalczyć kreta? Jak się pozbyć kretów z ogrodu?

Sprawdź, jak odstraszyć kreta z ogrodu

fot.: Photos.com
Kret niszczy twój ogród? Chcesz się go pozbyć a nawet zabić? Pamietaj, że nikt nie może bezkarnie zabić kreta. Nie tylko dlatego, że to bestialskie zachowanie, ale również dlatego, że zwierzak chroniony jest ustawą. Co zrobić zatem, aby bezboleśnie pozbyć się tego łobuza? Mówimy, jak skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu.

Jak skutecznie pozbyć się kreta z ogrodu?

Zgodnie z ustawą o ochronie zwierząt nikt nie może bezkarnie zabić kreta. Za ten czyn grozi kara aż do 2 lat pozbawienia wolności! Jeśli zwierzę zostanie zabite ze szczególnym okrucieństwem – wtedy nawet 3 lata.

Co zrobić zatem, aby nie zostać mordercą, nie trafić do więzienia, a jednak pozbyć się nieproszonego gościa? Zwłaszcza, że za pierwszym kopcem w ogródku szybko pojawią się następne.

Złapanie i wywiezienie kreta daleko nie skutkuje – sprytny zwierzak potrafi tu wrócić nawet z terenu odległego o kilka kilometrów. Aby uniknąć niepożądanych wizyt kreta, można:

  • włożyć do kretowisk szmaty nasączone naftą, bo krety są czułe na zapachy;

  • zastosować elektroakustyczne odstraszacze;

  • często kosić trawę w ogrodzie, bo kreta odstrasza hałas;

  • wbić w krecie nory kije z nałożonymi na nie butelkami, aby ich odgłos odstraszył zwierzaka;

  • wlać do kretowiska wodę, w której moczyły się pety papierosów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co grozi za zabicie kreta? Co grozi za zabicie kreta?

Masz kreta w ogródku, który niszczy efekt twojej pracy? Uważaj, bo nie możesz pozbyć się go ot tak. Jeśli go zabijesz, może czekać na ciebie wysoka kara - grzywna albo nawet więzienie.

Szkodniki ogrodowe - jakie są? Co niszczy ogród? Szkodniki ogrodowe - jakie są? Co niszczy ogród?

Jak rozpoznać najpopularniejsze szkodniki ogrodowe? Zapytacie, po co? Aby cieszyć się zadbanym ogródkiem, trzeba przewidzieć jakie zagrożenia niesie ze sobą działalność szkodników. Zarówno małe...

Wiosenna pielęgnacja trawnika - co trzeba zrobić, by trawnik był piękny na wiosnę? Wiosenna pielęgnacja trawnika - co trzeba zrobić, by trawnik był piękny na wiosnę?

Piękny trawnik może być powodem do dumy dla każdego właściciela ogrodu. Niestety, po zimie wiele trawników wygląda raczej mizernie. Aby przywrócić im ładny wygląd, trzeba wykonać pewne zabiegi...

Aktualizacja: 03.06.2013 16:37
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?
Kim jest Michael Dobbs, autor House of Cards?

Lada dzień będzie można obejrzeć trzeci już sezon znakomitego amerykańskiego ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.