porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak i kiedy siać sałatę?
Jak i kiedy siać sałatę? Różne odmiany sałat pojawiają się na stole już wczesną wiosną. ...
Wiosna w ogrodzie - jakie kwiaty można siać w marcu?

Jakie KWIATY można SIAĆ W MARCU? Które do ziemi, które na rozsadę?

Jakie KWIATY można SIAĆ W MARCU? Które do ziemi, które na rozsadę?

Nagietek lekarski można wysiewać do gruntu od marca do maja.

fot.: Maria Muszalska
Sianie kwiatów w ogrodzie rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy nie ma już przymrozków, a te zdarzają się nawet na początku maja. Jeśli nie chcesz czekać tak długo, możesz kupić gotowe sadzonki albo samemu przygotować rozsadę w doniczkach albo w inspekcie. Podpowiadamy, które rośliny można wysiewać do ziemi wcześniej, już w marcu - kwietniu, a które lepiej wysiewać na rozsadę.

Z sianiem kwiatów do gruntu najlepiej zaczekać, aż skończą się przymrozki. Sianie rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy ziemia jest rozmarznięta, a więc najwcześniej w kwietniu.

Kwiaty, które można wysiewać do gruntu wczesną wiosną, to m.in. chaber, bławatek, mak polny, jednoroczne gipsówki, czarnuszka, nagietek, maczek, ostróżeczka, ubiorek, złocień.

Jeżeli rośliny zostały posiane i już wykiełkowały, a przymrozki nieoczekiwanie jednak przyszły, należy rośliny przykryć i ochronić na przykład agrowłókniną, żeby młode pędy się nie zwarzyły. Jeżeli nie wykiełkowały i wciąż są w ziemi, przymrozki im nie zaszkodzą.

Dziś mało kto sieje kwiaty, sianie nie zawsze się udaje, raz wyjdzie, raz nie, większość ogrodników decyduje się więc na sadzonki. To najpewniejszy sposób. Dostępne są nawet sadzonki warzyw.

Jeżeli jednak ktoś się decyduje na pracochłonne, samodzielne przygotowanie rozsady, czyli wysiewanie roślin w doniczkach, inspektach czy szklarniach, aby potem je przesadzić do ogrodu, to od stycznia do początku marca wysiewa się lobelie, astry chińskie, floksy, lewkonie, petunie, niecierpki, a w pierwszej połowie marca gazanie i werbenę.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 12.03.2014 13:57
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest generał Mieczysław Bieniek?

Mieczysław Bieniek, generał w stanie spoczynku, kilka dni temu został ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.