porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Cięcie żywopłotów. Jak przycinać żywopłoty iglaste i liściaste?
Cięcie żywopłotów. Jak przycinać żywopłoty iglaste i liściaste? Cięcie żywopłotów pozwala zmienić rośliny w zielony mur. Przyspiesza ich ...
Co można zasiać w sierpniu, żeby jeszcze wyrosło?

Co wysiać w sierpniu na poplon?

Co wysiać w sierpniu na poplon?
Sałata, fasolka szparagowa, rzodkiewka, a także koperek to idealne warzywa na poplon - mają krótki okres wegetacji, więc są szanse, że do października doczekamy się powtórnych zbiorów fot.: Photos.com
W warzywniku latem ciągle coś się dzieje. Jedne warzywa zbieramy, inne siejemy albo sadzimy. Jak dobrze wykorzystać sezon wegetacyjny, co można siać późnym latem?

W sierpniu nasz warzywnik wygląda inaczej niż na początku sezonu – nieco już opustoszał, ponieważ zebraliśmy już niektóre warzywa. W tym miesiącu zbieramy takie warzywa, jak ogórki, pomidory, papryki, cebule, cukinie, kabaczki, dynie. Zbieramy też czosnek, który posadziliśmy wiosną.

Co siać na poplon?

W warzywniku można uprawiać rośliny także po zebraniu głównych plonów. Są to tak zwane poplony. Uprawiamy je, aby mieć jak najdłużej możliwość dostępu do świeżych warzyw z naszego przydomowego ogródka warzywnego.

Po zebranych warzywach pozostają wolne grządki. Warto w jakiś sposób wykorzystać te puste miejsca i wysiać na nich warzywa na zbiór jesienny. Do uprawy poplonowej nadają się gatunki warzyw, które mają krótki okres wegetacji (musimy zdążyć z ich zbiorem do zimy). Do takich warzyw należą między innymi sałata, rzodkiewka, rzodkiew, kapusta pekińska, sałata roszponka, szpinak, kalarepa, fasolka szparagowa.

Przed wysianiem warzyw poplonowych pamiętajmy o odpowiednim przygotowaniu gleby na warzywnych grządkach. Przede wszystkim należy usunąć resztki zebranych warzyw i odchwaścić glebę. Następnie ją przekopać i wyrównać. Nie siejmy warzyw zbyt gęsto.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Warzywnik w czerwcu - prace pielęgnacyjne, sadzenie, zbiory Warzywnik w czerwcu - prace pielęgnacyjne, sadzenie, zbiory

Masz warzywnik we własnym ogrodzie czy na działce? Podpowiadamy, jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać w czerwcu, aby cieszyć się dorodnymi warzywami.

Ogród jesienią: Jak przygotować warzywnik do zimy? [LISTOPAD W OGRODZIE - LISTA PRAC] Ogród jesienią: Jak przygotować warzywnik do zimy? [LISTOPAD W OGRODZIE - LISTA PRAC]

Jesień to czas porządków w ogrodzie, także w warzywniku. Jakie prace trzeba wykonać w ogrodzie warzywnym przed zimą? Listopad w ogrodzie, także ważywnym, to czas wielu prac:

Przygotowanie grządek - jak przygotować ziemię pod uprawy w warzywniku? Przygotowanie grządek - jak przygotować ziemię pod uprawy w warzywniku?

Jeśli w ogrodzie mamy wydzielone miejsce na warzywnik, to wiosną musimy przygotować ziemię pod uprawy i wydzielić grządki pod poszczególne warzywa. Jak zadbać o glebę w warzywniku, jakie grządki...

Aktualizacja: 15.08.2013 13:58
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]
Helmut Kohl, były kanclerz Niemiec : kim jest? [Osiągnięcia, kariera]

Helmut Kohl to polityk znany przede wszystkim z tego, że ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.