porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PRACE W OGRODZIE w czerwcu. Co koniecznie trzeba zrobić w ogrodzie w tym miesiącu? Czerwiec to czas intensywnego wzrostu wielu roślin ogrodowych. Aby nasz ...
Mówimy, jakie warzywa i zioła można posadzić na balkonie i jak o nie dbać

Jakie WARZYWA można UPRAWIAĆ NA BALKONIE?

Nawet na małym balkonie możesz poczuć się jak w ogrodzie, gdy oprócz kwiatów posadzisz warzywa, zioła, a nawet owoce. W zwykłych doniczkach może rosnąć koper, mięta, pomidory i papryka, jak również truskawki i poziomki.

Wiele gatunków roślin jadalnych wygląda tak atrakcyjnie, że z powodzeniem zastąpią kwiaty. Przykładem jest wytworny bakłażan z żyłkowanymi czerwono liśćmi i fioletowymi kwiatami.

Pięknie wygląda pnąca fasola o czerwonych kwiatach, która daje nie tylko owoce, ale również i cień. Czerwone i żółte pomidory oraz papryka z powodzeniem zastąpią kwiaty, a przy tym ile będziemy mieli korzyści! Aby nie zajmowały dużo miejsca, warto posadzić pomidory pnące.

Smakowicie i kusząco wyglądają truskawki i poziomki, krzaczki zwisające z donic lub wspinające się po palikach. Kwitną i owocują od czerwca aż do października, pod warunkiem, że skrzynki postawimy w miejscu słonecznym.

Warto spróbować też uprawy ziół, które dodają potrawom aromatu, a mogą być też oryginalną dekoracją balkonu. Do uprawy w skrzynkach nadaje się melisa, majeranek, lubczyk, bazylia, rozmaryn, tymianek. Zioła lubią miejsca słoneczne, osłonięte od wiatru. Do ich uprawy wystarczy zwyczajna ziemia ogrodowa, ale musi być stale wilgotna. Zioła możemy hodować z nasion lub z gotowych sadzonek, dostępnych w sklepach ogrodniczych. Rośliny te nie tylko pięknie pachną i zdobią, ale jeszcze dają sporo satysfakcji, gdy do potrawy wrzucamy listek pietruszki lub szałwii zerwany z własnego „ogródka”.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Zioła w ogrodzie - jak je uprawiać? Zioła i przyprawy z własnego ogrodu! Zioła w ogrodzie - jak je uprawiać? Zioła i przyprawy z własnego ogrodu!

W naszym ogrodzie nie powinno zabraknąć roślin zwanych przyprawowymi. Nie tylko dlatego, że dzięki charakterystycznemu smakowi i zapachowi podnoszą walory potraw. Mają też korzystny wpływ na nasze...

Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku Jak prawidłowo POSADZIĆ ROŚLINY w SKRZYNKACH BALKONOWYCH? Sadzenie roślin krok po kroku

Jeśli chcesz, aby twój balkon tonął w kwiatach, koniecznie musisz posadzić na nim kwitnące rośliny. Jak to zrobić prawidłowo?

Aktualizacja: 11.06.2012 07:10
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Halina Frąckowiak. Kim jest? RODZINA, KARIERA

Halina Frąckowiak to jedna ze znanych, lubianych i cenionych polskich ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.