porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
PRACE W OGRODZIE w czerwcu. Co koniecznie trzeba zrobić w ogrodzie w tym miesiącu? Czerwiec to czas intensywnego wzrostu wielu roślin ogrodowych. Aby nasz ...
Mówimy, jakie warzywa i zioła można posadzić na balkonie i jak o nie dbać

Jakie WARZYWA można UPRAWIAĆ NA BALKONIE?

Nawet na małym balkonie możesz poczuć się jak w ogrodzie, gdy oprócz kwiatów posadzisz warzywa, zioła, a nawet owoce. W zwykłych doniczkach może rosnąć koper, mięta, pomidory i papryka, jak również truskawki i poziomki.

Wiele gatunków roślin jadalnych wygląda tak atrakcyjnie, że z powodzeniem zastąpią kwiaty. Przykładem jest wytworny bakłażan z żyłkowanymi czerwono liśćmi i fioletowymi kwiatami.

Pięknie wygląda pnąca fasola o czerwonych kwiatach, która daje nie tylko owoce, ale również i cień. Czerwone i żółte pomidory oraz papryka z powodzeniem zastąpią kwiaty, a przy tym ile będziemy mieli korzyści! Aby nie zajmowały dużo miejsca, warto posadzić pomidory pnące.

Smakowicie i kusząco wyglądają truskawki i poziomki, krzaczki zwisające z donic lub wspinające się po palikach. Kwitną i owocują od czerwca aż do października, pod warunkiem, że skrzynki postawimy w miejscu słonecznym.

Warto spróbować też uprawy ziół, które dodają potrawom aromatu, a mogą być też oryginalną dekoracją balkonu. Do uprawy w skrzynkach nadaje się melisa, majeranek, lubczyk, bazylia, rozmaryn, tymianek. Zioła lubią miejsca słoneczne, osłonięte od wiatru. Do ich uprawy wystarczy zwyczajna ziemia ogrodowa, ale musi być stale wilgotna. Zioła możemy hodować z nasion lub z gotowych sadzonek, dostępnych w sklepach ogrodniczych. Rośliny te nie tylko pięknie pachną i zdobią, ale jeszcze dają sporo satysfakcji, gdy do potrawy wrzucamy listek pietruszki lub szałwii zerwany z własnego „ogródka”.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak przycinać rozmaryn? Jak przycinać rozmaryn?

Rozmaryn to popularna roślina, która nadaje się do wielu rzeczy. Nic dziwnego, że każdy chce ją mieć na balkonie lub w ogrodzie. Jak zadbać o rozmaryn?

Choroby pomidorów gruntowych - zwalczanie - metody naturalne i chemiczne Choroby pomidorów gruntowych - zwalczanie - metody naturalne i chemiczne

Uprawiane w ogrodzie pomidory zagrożone są atakiem rozmaitych chorób. Zaraza ziemniaka, mączniak prawdziwy pomidora oraz szara pleśń to najpopularniejsze z nich. Jak zapobiegać i zwalczać choroby...

Czym różni się bakłażan chiński od włoskiego? Który z nich lepiej sprawdzi się w polskim klimacie? Czym różni się bakłażan chiński od włoskiego? Który z nich lepiej sprawdzi się w polskim klimacie?

Na świecie uprawianych jest wiele odmian bakłażanów; które z nich wybrać do własnego ogródka? Chiński czy włoski? Jakie odmiany bakłażanów najlepiej sprawdzą się w polskim klimacie?

Aktualizacja: 11.06.2012 07:10
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Anna Nehrebecka. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Nehrebecka to jedna z najbardziej znanych polskich aktorek. Kim ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.