porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Ogród zimowy – jak w nim urządzić salon? Jak zaplanować ogród zimowy?
Ogród zimowy – jak w nim urządzić salon? Jak zaplanować ogród zimowy? Przytulne wnętrze, wygodne meble, a wokół na wyciągnięcie ręki – ...
Jakie prace ogrodowe powinno się wykonać w lutym – o czym trzeba pamiętać?

KALENDARZ BIODYNAMICZNY LUTY 2013. Jak zaplanować prace w ogrodzie?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie 2013. W lutym zima często jeszcze mocno trzyma, ale mimo tego w ogrodzie już zaczyna się okres przygotowań do wiosny. W naszym ogrodzie możemy w lutym sporo zrobić, oczywiście pod warunkiem, że nie jest on szczelnie okryty śniegiem. Jakie prace można wykonać w ogrodzie w lutym?

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Oczyszczanie

Koniec zimy to idealna pora na porządki. Z naszego ogrodu staramy się usunąć wszystko to, co zgniłe lub uschnięte tak, aby przygotować grunt dla nowych roślin. Pamiętajmy zebrać z drzew wszelkie zaschłe owoce, ale wypatrujmy też zimujących szkodników.

Koniecznie przed pierwszą odwilżą w miesiącu przytnijmy źdźbła traw ozdobnych. W lutym warto także zerkać do bylin, które przechowujemy do wysadzenia. Im szybciej usuniemy uszkodzone egzemplarze, tym mniejsze ryzyko dalszych szkód. Najlepsze dni w lutym 2013 na oczyszczanie naszego ogrodu to: 7,8,23,24,26.

Kalendarz biodynamiczny rok w ogrodzie - Ochrona

Zimą, także w lutym warto sprawdzić osłony krzewów i uzupełnić ewentualne ubytki. Jeśli nie zrobiliśmy tego w styczniu, luty jest ostatnim momentem na bielenie drzew. Pamiętajmy w lutym dbać o trawnik. Unikajmy szczególnie wydeptywania ścieżek w mokrym śniegu oraz tworzenia przy odśnieżaniu wielkich gór, które mogą uszkodzić trawę znajdującą się pod nimi. Gdy roztopi się ostatni śnieg trawnik warto nawieźć.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kalendarz biodynamiczny na lipiec 2015 Kalendarz biodynamiczny na lipiec 2015

Rozpoczynając prace w ogrodzie w lipcu warto wziąć pod uwagę kalendarz biodynamiczny. Mówi nam, jaki wpływ ma księżyc na rośliny. Zapoznaj się z kalendarzem biodynamicznym na lipiec 2015!

Kalendarz biodynamiczny na kwiecień 2015 Kalendarz biodynamiczny na kwiecień 2015

Rozpoczynając prace w ogrodzie w kwietniu, warto posiłkować się wytycznymi biodynamiki. Dzięki niej dowiadujemy się, jaki wpływ na rozwój roślin ma Księżyc. Zapoznaj się z kalendarzem biodynamicznym...

Kalendarz biodynamiczny na kwiecień 2013. Jak zaplanować prace ogrodowe w kwietniu? Kalendarz biodynamiczny na kwiecień 2013. Jak zaplanować prace ogrodowe w kwietniu?

Uprawiając swój ogród w kwietniu, skorzystaj z kalendarza biodynamicznego, dzięki któremu poznasz wpływ księżyca na wzrost roślin. Poznaj kalendarz biodynamiczny na kwiecień 2013! Zaplanuj prace w...

Aktualizacja: 10.01.2013 21:50
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Aleksander Doba - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, RODZINA]
Aleksander Doba - kim jest? [OSIĄGNIĘCIA, RODZINA]

Podróżnik, kajakarz, zdobywca wielu nagród, ale przede wszystkim człowiek z ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.