porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wiosną dokarmiać rośliny doniczkowe w domu i na balkonie? JAKIE NAWOZY I ODŻYWKI? Aby rośliny dobrze rosły i kwitły dłużej, potrzebują składników mineralnych. ...
Jeśli przegapiłeś początek miesiąca - przystąp do pracy po 21 kwietnia!

KALENDARZ BIODYNAMICZNY – WIOSNA W OGRODZIE. Jakie kwiaty i warzywa sadzić w kwietniu?

Zgodnie z kalendarzem biodynamicznym najlepszym czasem na sadzenie jest czas po 21 kwietnia. W tych dniach siej, sadź i przesadzaj krzewy, drzewka, rośliny i kwiaty, zwłaszcza jednoroczne.

Od 22 do 28 kwietnia zajmij się roślinami owocującymi w ziemi - rośliny bulwiaste, korzeniowe, cebulowe jak ziemniaki, marchew, seler, pietruszka, buraczki, cebula.

Jakie kwiaty sadzić w kwietniu?

Ten czas to świetny moment (jeśli nie zrobiliśmy tego na początku miesiąca) na wysianie do skrzynek nasion takich roślin jak aksamitki, szałwia, cynia, lwie paszcze, astry letnie, kapusta ozdobna. Do ziemi możesz wysadzić wytrzymałe na chłody rośliny jednoroczne: nasturcja, smagliczka, Maciejka, nagietki, chabry, czarnuszki, słoneczniki. Z pnączy jednorocznych można siać groszki pachnące i wilce.

Jakie warzywa i zioła sadzić w kwietniu?

Rośliny liściowe sadzimy albo wysiewamy od 23 do 28 kwietnia. Co kilkanaście dni wysiewaj takie warzywa jak rzodkiew, rzeżucha, rucola – w ten sposób zapewnisz sobie ciągłe zbiory w przyszłości. Z ziół możesz wysiać pietruszkę, koper, kminek i kolendrę.

Nie zapomnij o jagodowych!

Po 21 kwietnia możesz też z powodzeniem sadzić rośliny jagodowe takie jak truskawki, poziomki, jeżyny czy borówki. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Prace ogrodowe w lipcu: pielęgnacja bylin Prace ogrodowe w lipcu: pielęgnacja bylin

Przeczytaj, jak powinna wyglądać prawidłowa pielegnacja bylin. Co zrobić z kwiatami, które już przekwitły? Zobacz, jakie prace ogrodowe należy wykonać w lipcu na rabacie bylinowej.

Warzywnik w czerwcu - prace pielęgnacyjne, sadzenie, zbiory Warzywnik w czerwcu - prace pielęgnacyjne, sadzenie, zbiory

Masz warzywnik we własnym ogrodzie czy na działce? Podpowiadamy, jakie prace pielęgnacyjne należy wykonać w czerwcu, aby cieszyć się dorodnymi warzywami.

Prace ogrodowe w maju: co trzeba zrobić? Prace ogrodowe w maju: co trzeba zrobić?

Maj to pełnia wiosny. Wszystko kwitnie, pachnie, zieleni się, ale pracy nie brakuje. Ledwo posprzątamy ogród po zimie już zaczynają się prace przy roślinach, które właśnie przekwitły. Gdy zrobi się...

Aktualizacja: 19.05.2012 10:03
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Misheel Jargalsajkhan - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Przez lata Misheel Jargalsaikhan była gwiazdą serialu "Rodzina zastępcza". W ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.