porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak wykorzystać uschnięte drzewo? Czy jego wycinka to jedyny sposób na poprawienie estetyki? Gdy jakieś drzewo na działce uschło, jego wycinka bywa problemem. ...
Już teraz pomyśl o sadzeniu tulipanów.

Kiedy i jak sadzimy tulipany?

Początek października to idealny czas na sadzenie tulipanów. Żeby jednak cieszyły nas swoją urodą na wiosnę, warto zadbać o parę szczegółów.

Jakie cebulki wybrać?

Muszą być zdrowe i nie poobijane. Najlepiej wybierać duże, wtedy kwiat będzie piękniejszy

Odpowiednie miejsce i gleba dla tulipanów

Tulipany lubią słońce, więc najlepiej poszukać dla nich miejsca, do którego będą docierały wiosenne promienie słoneczne. Właściwa gleba dla tulipanów musi być żyzna, i nie może być kwaśna. Przed posadzeniem cebulek można przekopać miejscową ziemię z bogatą w mikroelementy ziemią kwiatową kupioną w sklepie ogrodniczym. Można też sypnąć trochę nawozu, np. azofoski.

Jak sadzić tulipany?

Małe cebulki zakopujemy na głębokości 10 cm. Średnie – 12 cm. Odstępy między cebulkami powinny wynosić ok. 10 cm. Dobrze jest umieścić cebulki w specjalnym koszyczku (do kupienia w sklepach ogrodniczych). Będziemy mieli wówczas pewność, że nie zjedzą ich gryzonie.  Po posadzeniu wsadzone cebulki należy podlać. Gdy jesień jest słoneczna trzeba kontrolować wilgoć ziemi. Nie może być sucha.

Nawożenie tulipanów 

Na wiosnę, by wzmocnić kwitnienie, można podlewać rośliny wodą wymieszaną z nawozem do kwiatów, bogatym w potas i fosfor. Jesienią sadzimy też cebulki hiacyntów i narcyzów i krokusów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 14:27
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.