porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie KWIATY można SIAĆ W MARCU? Które do ziemi, które na rozsadę?
Jakie KWIATY można SIAĆ W MARCU? Które do ziemi, które na rozsadę? Sianie kwiatów w ogrodzie rozpoczynamy dopiero wtedy, gdy nie ma ...
Kiedy przesadzać agrest? Przesadzanie agrestu - kiedy to zrobić? Przesadzanie krzewów owocowych

Kiedy można przesadzać agrest?

Kiedy można przesadzać agrest?

Krzewy agrestu można przesadzać zarówno wiosną, jak i jesienią.

fot.: sxc.hu
Marzec to ostatni moment na przesadzanie krzewów i drzew owocowych. Następny nastąpi dopiero późną jesienią. Krzewy owocowe najlepiej  zanim rośliny rozpoczną wegetację. Mówimy, kiedy i jak przesadzać krzewy agrestu.

Przesadzanie agrestu - kiedy to zrobić? 

Stare krzewy agrestu najlepiej przesadzać jesienią, młodsze można przenieść na nowe stanowisko również wiosną.

Najlepiej zrobić to zanim krzewy agrestu wypuszczą listki. Jeżeli na gałązkach są już listki, z przesadzaniem lepiej poczekać do jesieni. Krzewy przesadzane w czasie wegetacji mogą tego roku nie owocować.

Przesadzanie nie jest trudne. Trzeba tylko uważać, by przy wykopywaniu nie naruszyć zbyt mocno korzeni. Dlatego krzew trzeba wykopać z jak największą bryłą ziemi. Dzięki temu rośliny lepiej zniosą przesadzanie i szybciej się przyjmą na nowym miejscu.

Dół w nowym miejscu powinien być dwa razy większy niż bryła korzeniowa. Po posadzeniu glebę wokół krzewu należy dobrze udeptać i obficie podlać.

Dobrym pomysłem będzie wyściółkowanie ziemi wokół krzewu korą sosnową, trocinami lub torfem. Ściółka użyźnia glebę, zatrzymuje w niej wodę oraz hamuje rozwój chwastów.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Choroby agrestu i porzeczek - jakie najczęściej atakują, zwalczanie Choroby agrestu i porzeczek - jakie najczęściej atakują, zwalczanie

Porzeczki i agrest to krzewy owocowe często uprawiane na działkach i w ogrodach. Jak wszystkie rośliny, czasem chorują - jak je od tego ustrzec lub wyleczyć?

Wrzesień w ogrodzie; Jakie prace wykonać? SADZENIE I PRZESADZANIE Wrzesień w ogrodzie; Jakie prace wykonać? SADZENIE I PRZESADZANIE

Wiele osób wrzesień w ogrodzie kojarzy z lenistwem, a to nic bardziej mylnego! To idealny czas na szereg prac ogrodowych! Co trzeba zrobić w ogrodzie we wrześniu?

Jak przesadzać drzewa i krzewy? Ogród na wiosnę.[VIDEO]

Przesadzenie roślin może być konieczne, gdy rośliny rosną zbyt gęsto albo zarastają ścieżkę. Często sadząc drzewa i krzewy zapominamy, że rośliny małe w chwili sadzenia po kilku latach znacznie się...

Aktualizacja: 17.04.2018 13:12
Autor: Maria Olczak
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?
Krzysztof Orszagh – kim jest b. RPO oskarżony ws. nielegalnych adopcji i stręczycielstwa?

Krzysztof Orszagh – znany prawnik, były Rzecznik Praw Ofiar – został oskarżony ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.