porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Na co zwrócić uwagę kupując nasiona roślin?
Na co zwrócić uwagę kupując nasiona roślin? Już niedługo zacznie się nowy sezon ogrodowy, a otworzy go ...
Ogród ogrodem, ale usiąść gdzieś trzeba. Dlatego w ogrodzie potrzebne są ogrodowe meble.

Meble ogrodowe lepsze drewniane czy metalowe? Czy wybrać meble z drewna czy z metalu?

Meble ogrodowe lepsze drewniane czy metalowe? Czy wybrać meble z drewna czy z metalu?

Wybierając meble drewniane możemy cieszyć się ich naturalną urodą, jednak musimy pamiętać, że wymagają one konserwacji.

fot.: Photos.com
W ogrodzie w sezonie spędzamy dużo czasu, nie tylko pracując, ale także wypoczywając. Przydadzą się nam do tego meble ogrodowe. Coraz mniej chętnie korzystamy z mebli z plastiku. Czy wybrać meble z drewna czy z metalu?  Jakie wybrać, by służyły długo i spełniały także nasze oczekiwania estetyczne? 

Najczęściej do ogrodu kupujemy stół i krzesła. Niekiedy do kompletu dodajemy ławki. W ofertach sklepów jest bogaty asortyment mebli ogrodowych. Wybierać możemy spośród licznych produktów producentów zarówno polskich, jak i zagranicznych. Jakie meble wybrać?

Czy lepsze są meble drewniane, czy metalowe?

Przede wszystkim wybierzmy takie meble, jakie nam się podobają i które pasują do naszego ogrodu. Nie kupimy przecież nowoczesnych metalowych mebli ogrodowych do ogrodu urządzonego w stylu naturalistycznym bądź rustykalnym. Podobnie nie wybierzemy mebli ogrodowych z drewnianych bali do nowoczesnego wnętrza ogrodowego. Innym kryterium wyboru pozostaje cena.

Na rynku jest duży wybór mebli drewnianych. Oferowane meble są zrobione najczęściej z drewna sosnowego, świerkowego, olchowego, dębowego, akacjowego, ale są także meble wykonane z drewna egzotycznego – i te ostatnie należą do najtrwalszych. Jeśli kupimy do naszego ogrodu meble z drewna, nie możemy zapomnieć o ich konserwacji.

Metalowe meble do ogrodu zrobione są z aluminium, stali lub żeliwa. Meble metalowe są trwałe i stabilne. Jeśli wybierzemy takie meble, to pomyślmy od razu o zakupie poduszek na siedziska krzeseł i ławek, bo gdy metal się rozgrzeje bądź ochłodzi, siedzenie na nim nie sprawia przyjemności.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 15:58
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Aneta Kopacz, reżyserka filmu nominowanego do Oscara?

Podczas gali rozdania najbardziej prestiżowej nagrody filmowej – Oscarów 2015 – Polska ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.