porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Magnolie: jakie odmiany magnolii nadają się do ogrodu? Ogród na wiosnę
Magnolie: jakie odmiany magnolii nadają się do ogrodu? Ogród na wiosnę Magnolie kwitną wczesną wiosną. Zachwycają ich efektowne kwiaty na bezlistnych ...
trzy najpiękniej kwitnące rośliny doniczkowe. Ich uprawa nie jest trudna, więc jeśli chcesz mieć kwitnące rośliny doniczkowe, to zacznij je uprawiać.

Najpiękniej kwitnące rośliny doniczkowe. Które rośliny doniczkowe kwitną najpiękniej?

Szczęśliwi posiadacze ogrodów mogą cieszyć się kwiatami od wiosny do jesieni. Ale także w mieszkaniu można hodować rośliny, które przepięknie kwitną tworząc rajskie zakątki. Wystarczy poznać ich wymagania, stworzyć im odpowiednie warunki, by odwdzięczyły się bujnym kwitnieniem. Poznaj najpiękniej kwitnące rośliny doniczkowe.

Przedstawiamy trzy najpiękniej kwitnące rośliny doniczkowe. Ich uprawa nie jest trudna, więc jeśli chcesz mieć kwitnące rośliny doniczkowe, to zacznij je uprawiać.

Begonia

Jest rośliną stale kwitnącą: na rabatki, do skrzynek i do mieszkania. Lubi pomieszczenie jasne i ciepłe. Wybierz dla niej miejsce jasne, ale nie bezpośrednio nasłonecznione. Latem optymalna temperatura to ok. 23 st. C, zimą nie mniej niż 16 st. C. Najważniejsze jest utrzymywanie stałej wilgotności podłoża, nawozimy co 2-3 tygodnie. Wszystkie odmiany begonii kwitną obficie, ale najpiękniejsze są begonie krzewiaste, mieszańce begonii koralowej (Begonia corallina) osiągające nawet 2 m wysokości. Zachwycająca jest odmiana Tamaya wyhodowana na wysokim pniu czy Limminghe - o długich pędach.

Cyklamen

Popularnie zwany fiołkiem alpejskim. Kwitnie od września do kwietnia. Występuje w wielu odmianach: wielkokwiatowych drobnokwiatowych,  miniaturowych, o postrzępionych kwiatach, grzebieniaste. Lubi przez cały rok miejsce chłodne (ok. 16 st. C) i jasne. Po kwitnieniu lubią spędzić lato zakopane w ziemi w cienistym zakątku, np. pod drzewem. Podczas kwitnienia podlewamy umiarkowanie, nie dopuszczając do przesuszenia bryły korzeniowej. Nie wolno lać wody na bulwę, bo zgnije! Stare liście i kwiaty systematycznie usuwany, wykręcając je powoli.

Medinilla

Zakwita wiosną. Ma ogromne, zwisłe kwiaty w kolorze różowym. Liście są równie efektowne, grube, skórzaste, ciemno zielone. Lubi miejsce bardzo jasne, ciepłe, o wilgotnym powietrzu. Od listopada do marca potrzebuje ochłodzenia do ok. 16 st. C i zmniejszonego podlewania. Gdy zawiążą się pąki, przenosimy roślinę w cieplejsze miejsce, podlewamy miękką wodą i raz w tygodniu zasilamy. Nie wolno obracać rośliny przez okres kwitnienia!

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Guzmania – egzotyczna roślina doniczkowa. Jak o nią dbać? Guzmania – egzotyczna roślina doniczkowa. Jak o nią dbać?

Guzmania to chętnie kupowana egzotyczna roślina doniczkowa o bardzo dekoracyjnych kwiatach. Mówimy, jak dbać o guzmanię w domu.

Pachnące rośliny doniczkowe - stephanotis. Dlaczego warto mieć stephanotis? Pachnące rośliny doniczkowe - stephanotis. Dlaczego warto mieć stephanotis?

Stephanotis jest ceniony przez hodowców, bo łatwo sterować jego kwitnieniem. I choć normalnie kwiaty stefanotisa pojawiają się latem, to możemy doprowadzić do jego kwitnienia także w zimie.

Rośliny kwitnące zimą - cyklamen. Jak dbać o fiołki alpejskie? Rośliny kwitnące zimą - cyklamen. Jak dbać o fiołki alpejskie?

Cyklameny, zwane też fiołkami alpejskimi, to jedne z najpopularniejszych roślin kwitnących zimą. Największą ozdobą fiołka alpejskiego są kwiaty - różowe, łosiowe, czerwone - pojawiające się od...

Aktualizacja: 23.04.2013 20:12
Autor: bibika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? Co osiągnęła? Na ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.