porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Prowadzenie pomidorów: jak podwiązać pomidora?
Prowadzenie pomidorów: jak podwiązać pomidora? Aby pomidory obficie owocowały i były odporne na choroby grzybowe, ...
akie odmiany pomidorów są odporne na choroby? Odmiany pomidorów odporne na choroby - jakie kupić?

Odmiany pomidorów odporne na choroby - jakie wybierać?

Odmiany pomidorów odporne na choroby - jakie wybierać?

Niektóre odmiany pomidorów są mniej odporne na choroby.

fot.: sxc.hu
Jakie pomidory wybrać, aby były idealne do jedzenia i odporne na choroby? Mówimy, jakie odmiany będą najlepsze do sadzenia w gruncie i w doniczkach?

Okres wiosenny mobilizuje nas do podjęcia prac w ogrodzie i zastanowienia się nad tym, jakie warzywa zamierzamy posiać w tym roku. Dla osób, które uwielbiają dbać o ogród i co ważniejsze hodować własne ekologiczne uprawy, ważne jest to jakie odmiany warzyw wybierają. Jest to szczególnie istotne jeśli chodzi o pomidory, które są bardzo delikatne.  

Ich nowe odmiany są znacznie bardziej odporne na choroby, a dzięki temu wymagają mniejszej ilości środków ochrony roślin i nawozów

>>> Jak samodzielnie przygotować rozsadę pomidorów? KLIKNIJ!


Pomidory bardzo często są nieodporne na choroby grzybowe, które uszkadzają ich różne części, a nawet mogą spowodować zniszczenie wszystkich krzaków. Najlepiej kupować nasiona lub sadzonki ze sprawdzonych sklepów.

Częstą chorobą pomidorów jest zgnilizna, najlepszym sposobem jej pozbycia będzie usunięcie owoców ze czarnymi kropkami, aby uniknąć gnicia całych pędów. Kolejnymi popularnymi chorobami są zaraza ziemniaczana i szara pleśń, które równie często atakują pomidory, co zgnilizna. 

Odporny na zgniliznę będzie pomidor: Atol i Poranek. Są to odmiany wczesne, karłowe i wiotkołodygowe.

Tolerancyjna na zarazę ziemniaka i alternariozę będzie odmiana Lancet, Rumba Ożarowska, Cherrola F1.

Wysoką odpornością cechują się również pomidory koktajlowe, możemy je sadzić w doniczkach na balkonie, a dzięki temu przez cały sezon będziemy cieszyć się własnymi zbiorami. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
POMIDORY - skąd wziąć sadzonki, termin sadzenia, odległości  POMIDORY - skąd wziąć sadzonki, termin sadzenia, odległości

Pomidory to warzywa doskonałe - smaczne, różnorodne, obficie owocujące... Jak sadzić i uprawiać je na własnej działce, w ogrodzie czy na balkonie?

Kiedy pikować pomidory? Kiedy pikować pomidory?

Przygotowanie rozsady pomidorów jest tańsze od zakupu sadzonek i pozwala na kontynuowanie uprawy ulubionych i sprawdzonych odmian. Jak prawidłowo przygotować rozsadę pomidorów? Kiedy pikować pomidory?

Jak samodzielnie przygotować rozsadę pomidorów? Jak samodzielnie przygotować rozsadę pomidorów?

Jeśli chcemy przygotować własną rozsadę pomidorów, ich nasiona trzeba wysiać w marcu. Podpowiadamy jak samodzielnie przygotować rozsadę pomidorów.

Aktualizacja: 17.04.2018 12:56
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Anna Domańska, partnerka Andrzeja Krzywego. Kim jest? Co osiągnęła? Na ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.