porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zasadzić rośliny doniczkowe?
Jak zasadzić rośliny doniczkowe? Chcesz pięknie udekorować dom? Nic nie zdobi go lepiej niż ...

Pelargonie na balkonie: jak o nie dbać, aby długo kwitły?

Pelargonie na balkonie: jak o nie dbać, aby długo kwitły?

Pelargonie na balkonie: jak o nie dbać, aby długo kwitły?

fot.: thinkstockphotos.com
Pelargonie to rośliny sezonowe, którymi bardzo chętnie ozdabiamy w sezonie nasze balkony. Mówimy, jak dbać o pelargonie na balkonie, aby cały sezon obficie kwitły i były piękną dekoracją balkonu.

Pelargonie to jedne z najpopularniejszych kwitnących roślin balkonowych. Duża liczba odmian pelargonii oferowanych co roku w różnych punktach sprzedaży powoduje, że możemy z roślin tych stworzyć  wyjątkowe kwiatowe dekoracje na balkonie. Do  wyboru mamy pelargonie o kwiatach jednokolorowych - od koloru białego przez różne odcienie różowego do czerwonego. Są też odmiany o kwiatach wielobarwnych.

Jak uprawiać pelargonie na balkonie?

Aby pelargonie długo i obficie kwitły trzeba je prawidłowo pielęgnować. Przede wszystkim wybierzmy dla pelargonii stanowisko słoneczne – rośliny te kochają słońce. Chociaż poradzą sobie także w lekkim półcieniu. Miejsce, w którym ustawimy pelargonie powinno być osłonięte od wiatru, gdyż kruche pędy rośliny mogą być łatwo łamane przez silne wiatry. Posadźmy pelargonie w przepuszczalnym i próchniczym podłożu. Pelargonie możemy sadzić w skrzynkach balkonowych, donicach czy misach. Pelargonie o zwisających pędach najlepiej prezentują się w wiszących pojemnikach albo skrzynkach balkonowych zawieszonych na balustradach. W sezonie pelargonie uprawiane na balkonie należy regularnie i obficie podlewać (gdy jest wysoka temperatura, nawet dwa razy dzienni). Rośliny trzeba też zasilać, najlepiej specjalnymi nawozami dla pelargonii bądź takimi dla roslin kwitnących. Warto usuwać przekwitłe kwiaty  pelargonii – dzięki temu wydłuży się termin kwitnienia.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co i kiedy sadzimy na balkonie? Co i kiedy sadzimy na balkonie?

Kwiaty na balkon i taras sadzimy przeważnie do końca maja. Sadzonki najlepiej przyjmą się, jeśli posadzimy je w drugiej połowie maja.

Kiedy można wystawiać rośliny na balkon? Kiedy można wystawiać rośliny na balkon?

Małe ogrody na balkonach to ostatnio prawdziwy hit. Prezentują się efektownie i nie wymagają dużej pielęgnacji. Mówimy, kiedy wystawić rośliny na balkon!

Pelargonia rabatowa – wymagania, uprawa Pelargonia rabatowa – wymagania, uprawa

Pelargonia rabatowa to wdzięczny kwiat, który cieszy się w Polsce dużą popularnością. Lubimy tę roślinę, ponieważ długo cieszy oko i... nie trzeba się przy niej zbytnio napracować. Mówimy, jak...

Aktualizacja: 21.07.2015 10:35
Autor: mada
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?
Bogumił Kulczycki, ojciec Jarosława Kulczyckiego. Kim był?

Kilka dni po scysji w programie Jarosława Kulczyckiego, prawicowa Gazeta ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.