porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Oczko wodne: czy trzeba je czyścić z mułu?
Oczko wodne: czy trzeba je czyścić z mułu? Oczko wodne jest ważnym elementem kompozycji ogrodu, dlatego powinno być ...
Kwiaty w skrzynkach balkonowych - jakie rośliny wybrać?

Proste w uprawie kwiaty balkonowe - jakie są?

Proste w uprawie kwiaty balkonowe - jakie są?

Dla osób, które nie mają zamiłowania do ogrodnictwa odpowiednie będą pelargonie - wyjątkowo odporne i wytrzymałe, a na dodatek efektownie kwitnące.

fot.: Agnieszka Mike-Jeziorska
Balkon może być namiastką ogrodu. Pozwala choć trochę zrealizować swoje pasje osobom kochającym kwiaty, ale – przy odpowiednim wyborze roślin – da satysfakcję także tym, którzy wielkimi miłośnikami prac „ogrodowych” nie są. jakie kwiaty posadzić na balkonie? Rośliny łatwe w uprawie.

Jakie rośliny posadzić na balkonie?

Przyjemnie jest po ciężkim dniu zasiąść na pełnym barw i zapachów balkonie. Mały stoliczek, krzesełka i można nawet zorganizować romantyczną kolację we dwoje... Warto jednak zadbać o to, by na balkonie rosły kwiaty, które uprzyjemnią pobyt na nim. 

Jeśli ukwiecenie balkonu wydaje ci się sprawą skomplikowaną, podpowiadamy, że być tak wcale nie musi. W sklepie ogrodniczym albo markecie budowlanym (np. OBI, Leroy Merlin, Castorama) kup kilka doniczek i ziemię (jest specjalna do doniczkowych roślin kwitnących). Aby nie musieć pamiętać o nawożeniu (potrzebne przy intensywnym kwitnieniu) dokup od razu długodziałający nawóz, który po zmieszaniu z ziemią uwalnia się przez cały sezon.

Teraz rośliny. Przed zakupem oceń, jakie warunki panują na twoim balkonie: czy jest słoneczny, czy zacieniony, czy zaciszny, czy raczej hula po nim wiatr.

  • Najpopularniejsze i najbardziej wytrzymałe, a przy tym pięknie kwitnące na wiele kolorów są pelargonie. Można wybierać wśród wielu odmian, zarówno różniących się barwą, jak i wyglądem kwiatów. Pelargonie potrzebują miejsca słonecznego.

  • Nieco delikatniejsze (mniej odporne na wiatr i nadmiar wilgoci) są surfinie. Obsypane kwiatami gałązki potrafią przepięknie, kaskadowo zwieszać się z balkonu. Surfinie lubią słońce. Podobne kwiaty i wymagania mają także petunie.

  • Na stanowiska mniej nasłonecznione nadają się begonie, które mają ozdobne nie tylko kwiaty, ale także i liście.

  • Warto ponadto zwrócić uwagę na niecierpki, lobielie czy aksamitki.

  • Jeżeli balkon jest duży, w większej donicy można posadzić np.: róże, lawendę wąskolistną albo bukszpan.

Teraz pozostaje już tylko podlewanie. Większość z silnie kwitnących roślin potrzebuje go codziennie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Pelargonie na balkonie: jak o nie dbać, aby długo kwitły? Pelargonie na balkonie: jak o nie dbać, aby długo kwitły?

Pelargonie to rośliny sezonowe, którymi bardzo chętnie ozdabiamy w sezonie nasze balkony. Mówimy, jak dbać o pelargonie na balkonie, aby cały sezon obficie kwitły i były piękną dekoracją balkonu.

Kiedy można wystawiać rośliny na balkon? Kiedy można wystawiać rośliny na balkon?

Małe ogrody na balkonach to ostatnio prawdziwy hit. Prezentują się efektownie i nie wymagają dużej pielęgnacji. Mówimy, kiedy wystawić rośliny na balkon!

Jakie kwiaty sadzić wiosną na balkonie? Jakie kwiaty sadzić wiosną na balkonie?

Wiosna to idealny moment, aby zadbać o nasze balkony. Oprócz iglaków i ziół najczęściej królują na nich kwiaty. Sprawdźcie, jakie kwiaty najlepiej sadzić wiosną na balkonie!

Aktualizacja: 15.05.2013 09:33
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Rafał Samborski, partner Agnieszki Kaczorowskiej. Kim jest?

Agnieszka Kaczorowska już dawno przestała być "Bożenką z klanu". Teraz ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.