porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Oczko wodne: czy trzeba je czyścić z mułu?
Oczko wodne: czy trzeba je czyścić z mułu? Oczko wodne jest ważnym elementem kompozycji ogrodu, dlatego powinno być ...
Kwiaty w skrzynkach balkonowych - jakie rośliny wybrać?

Proste w uprawie kwiaty balkonowe - jakie są?

Proste w uprawie kwiaty balkonowe - jakie są?

Dla osób, które nie mają zamiłowania do ogrodnictwa odpowiednie będą pelargonie - wyjątkowo odporne i wytrzymałe, a na dodatek efektownie kwitnące.

fot.: Agnieszka Mike-Jeziorska
Balkon może być namiastką ogrodu. Pozwala choć trochę zrealizować swoje pasje osobom kochającym kwiaty, ale – przy odpowiednim wyborze roślin – da satysfakcję także tym, którzy wielkimi miłośnikami prac „ogrodowych” nie są. jakie kwiaty posadzić na balkonie? Rośliny łatwe w uprawie.

Jakie rośliny posadzić na balkonie?

Przyjemnie jest po ciężkim dniu zasiąść na pełnym barw i zapachów balkonie. Mały stoliczek, krzesełka i można nawet zorganizować romantyczną kolację we dwoje... Warto jednak zadbać o to, by na balkonie rosły kwiaty, które uprzyjemnią pobyt na nim. 

Jeśli ukwiecenie balkonu wydaje ci się sprawą skomplikowaną, podpowiadamy, że być tak wcale nie musi. W sklepie ogrodniczym albo markecie budowlanym (np. OBI, Leroy Merlin, Castorama) kup kilka doniczek i ziemię (jest specjalna do doniczkowych roślin kwitnących). Aby nie musieć pamiętać o nawożeniu (potrzebne przy intensywnym kwitnieniu) dokup od razu długodziałający nawóz, który po zmieszaniu z ziemią uwalnia się przez cały sezon.

Teraz rośliny. Przed zakupem oceń, jakie warunki panują na twoim balkonie: czy jest słoneczny, czy zacieniony, czy zaciszny, czy raczej hula po nim wiatr.

  • Najpopularniejsze i najbardziej wytrzymałe, a przy tym pięknie kwitnące na wiele kolorów są pelargonie. Można wybierać wśród wielu odmian, zarówno różniących się barwą, jak i wyglądem kwiatów. Pelargonie potrzebują miejsca słonecznego.

  • Nieco delikatniejsze (mniej odporne na wiatr i nadmiar wilgoci) są surfinie. Obsypane kwiatami gałązki potrafią przepięknie, kaskadowo zwieszać się z balkonu. Surfinie lubią słońce. Podobne kwiaty i wymagania mają także petunie.

  • Na stanowiska mniej nasłonecznione nadają się begonie, które mają ozdobne nie tylko kwiaty, ale także i liście.

  • Warto ponadto zwrócić uwagę na niecierpki, lobielie czy aksamitki.

  • Jeżeli balkon jest duży, w większej donicy można posadzić np.: róże, lawendę wąskolistną albo bukszpan.

Teraz pozostaje już tylko podlewanie. Większość z silnie kwitnących roślin potrzebuje go codziennie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kiedy można wystawiać rośliny na balkon? Kiedy można wystawiać rośliny na balkon?

Małe ogrody na balkonach to ostatnio prawdziwy hit. Prezentują się efektownie i nie wymagają dużej pielęgnacji. Mówimy, kiedy wystawić rośliny na balkon!

Jakie kwiaty sadzić wiosną na balkonie? Jakie kwiaty sadzić wiosną na balkonie?

Wiosna to idealny moment, aby zadbać o nasze balkony. Oprócz iglaków i ziół najczęściej królują na nich kwiaty. Sprawdźcie, jakie kwiaty najlepiej sadzić wiosną na balkonie!

JAK SADZIĆ ROŚLINY NA BALKONIE? Dowiedz się, jak zadbać o balkon na wiosnę JAK SADZIĆ ROŚLINY NA BALKONIE? Dowiedz się, jak zadbać o balkon na wiosnę

Jeżeli chcemy mieć na balkonie bujną zieleń, rośliny muszą być ładnie zakomponowane. Ważne jest też, by były dobrze dobrane do usytuowania balkonu względem słońca i kierunku wiatrów. Gdy to ustalimy,...

Aktualizacja: 15.05.2013 09:33
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?
Polityczna przeszłość Andrzeja Dudy. Jak przebiegała jego kariera?

Ma dopiero 43 lata, za sobą prężną karierę polityczną, a ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.