porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak dbać o storczyki?
Jak dbać o storczyki? Egzotyczne orchidee są coraz chętniej kupowane. Przyniesione z kwiaciarni przez ...
Zdrowy, piękny skrzydłokwiat - 4 proste zasady uprawy

Skrzydłokwiat i brązowienie liści - jak uratować roślinę?

Skrzydłokwiat i brązowienie liści - jak uratować roślinę?

Skrzydłokwiat jest rośliną doniczkową o pięknych liścich i białych kwiatach

fot.: MURATOR
Skrzydłokwiat zawdzięcza swoją popularność nie tylko urodzie, ale także małym wymaganiom. Ale małe wymagania, to nie znaczy - żadne. Częstym objawem niewłaściwego traktowania jest brązowienie końcówek liści. Aby do tego nie doszło, wystarczy przestrzegać kilku prostych reguł.

Skrzydłokwiat to nie tylko efektowna roślina, ale i łatwa w uprawie. Nic więc dziwnego, ze cieszy się taką popularnością (zwłaszcza wśród mniej doświadczonych hodowców).  Doskonale prezentuje się zarówno w nowoczesnych wnętrzach, jak i stylowych. Może tworzyć z innymi roślinami kompozycję (najlepiej, gdy każda jest w osobnej doniczne, bo to ułatwia zapewnienie każdej z roślin właściwych dla niej warunków), ale rozrośnięty skrzydłokwiat sam w sobie stanowi wyjątkową ozdobę.Oto kilka zasad jak o niego dbać:

1. Właściwe miejsce

Skrzydłowiat lubi miejsca widne, lecz nie bezpośrednio nasłonecznione (dosyć dobrze znosi także półcień).

2. Optymalna wilgotność

Wymaga regularnego nawadniania, ale - uwaga! -  na nadmiar wody reaguje brązowieniem czubków liści. Wtedy należy ograniczyć podlewanie, za to częściej niż zwykle zraszać roślinę.

3. Odpowiednie podłoże

Skrzydłokwiat będzie pięknie rósł ustawiony na tacce wypełnionej żwirem, pokrytym wodą. Należy ją stale uzupełniać (parując zapewni roślinie odpowiedni mikroklimat).

4. Nawożenie

Gdy skrzydłokwiat zakwitnie, dokarmiamy go roztworem nawozów do roślin kwitnących (przewaga potasu nad azotem).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Skrzydłokwiat – jakie ma wymagania i jak o niego dbać Skrzydłokwiat – jakie ma wymagania i jak o niego dbać

Skrzydłokwiat (łac. Spathiphyllum) - ta egzotyczna roślina jest nie tylko piękna. Oczyszcza też powietrze z toksycznych substancji lotnych - jest więc idealna do pomieszczeń, w których często i...

Aktualizacja: 06.09.2011 01:09
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?
Afera Durczoka - kim jest Elżbieta W.?

Trwa dziennikarskie i policyjne śledztwo w sprawie przedmiotów odnalezionych w ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.