porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę!
Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę! Co zrobić, że wokół domu była gęsta darń? Ile nasion ...
W jaki spsób pielęgnowac trawę wczesną wiosną? Czym nawozić trawnik po zimie?

Trawnik po zimie - czym i kiedy nawozić trawnik?

Trawnik po zimie - czym i kiedy nawozić trawnik?

Pielęgnacja trawnika na zimę nie jest skomplikowana. Warto go odpowiednio oczyścić, a glebę napowietrzyć i użyźnić.

fot.: Photos.com
Trawnik po zimie nie prezentuje się najlepiej. Zalegający tygodniami śnieg, mrozy, odwilże – zima odbije swoje piętno nawet na najlepiej pielęgnowanym trawniku. Dlatego wraz z nadchodzącą wniosą warto pomyśleć o wzmocnieniu gleby nawozem, tak, aby odradzająca się trawa miała jak najlepsze warunki. Kiedy i czym nawozić trawnik?

Trawnik po zimie przede wszystkim potrzebuje dokładnego oczyszczenia z resztek liści i odpadków. Dlatego z końcem marca warto dokładnie wygrabić trawę tak, aby pozbyć się wszelkich obumarłych resztek roślin. Dobrze jest również z początkiem kwietnia ponakłuwać ziemię, aby zapewnić jej lepsze napowietrzenie (możemy zrobić to specjalistycznym wertykulatorem lub zwykłymi widłami).

Kiedy nawozić trawę?

Niezwykłe ważne w pielęgnacji trawnika po zimie i odradzającej się na wiosnę trawy jest jej odpowiednie nawożenie trawnika . Trawnik, wraz ze wzrostem pierwszych źdźbeł, traktujemy nawozem azotowym lub potasowym. Ewentualnie możemy również użyć nawozu wieloskładnikowego. Najważniejsze, aby granulat rozprowadzać równomiernie i zgodnie z instrukcją – zwykle konieczne jest podlanie trawnika, aby nawóz mógł wsiąknąć w glebę.

Pamiętajmy, że aby móc cieszyć się wiosną soczysto-zielonym trawnikiem, niekiedy konieczne okazuje się uzupełnienie po zimie w trawniku ewentualnych ubytków, a w przypadku bardzo złego stanu trawnika, nawet jego całkowita wymiana.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak przywrócić trawnikowi blask po zimie?

Kiedy stopnieje śnieg, pora na przygotowanie trawnika do sezonu. Podpowiadamy, jak po długiej zimie, przywrócić trawnikowi dawny blask, jakie zabiegi pielęgnacyjne wykonać.

Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę! Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę!

Co zrobić, że wokół domu była gęsta darń? Ile nasion kupić? Jak siać trawę? Na te pytania musi sobie odpowiedzieć każdy właściciel ogrodu. Podpowiadamy, jak wysiewać trawę.

Co to są czarcie kręgi i jak je zwalczać?

Latem po okresie suszy na trawnikach pojawiają się grzyby kapeluszowe – czasami rosną w nieregularnych luźnych grupach, a czasami tworzę okręgi, wstęgi lub pasma. Zazwyczaj nie wpływają na stan...

Aktualizacja: 11.02.2014 10:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zmarł Terry Pratchett. Kim był twórca Świata Dysku?

Terry Pratchett był jednym z najbardziej popularnych na świecie pisarzy ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.