porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę!
Jak gęsto siać trawę? Zakładanie trawnika na wiosnę! Co zrobić, że wokół domu była gęsta darń? Ile nasion ...
W jaki spsób pielęgnowac trawę wczesną wiosną? Czym nawozić trawnik po zimie?

Trawnik po zimie - czym i kiedy nawozić trawnik?

Trawnik po zimie - czym i kiedy nawozić trawnik?

Pielęgnacja trawnika na zimę nie jest skomplikowana. Warto go odpowiednio oczyścić, a glebę napowietrzyć i użyźnić.

fot.: Photos.com
Trawnik po zimie nie prezentuje się najlepiej. Zalegający tygodniami śnieg, mrozy, odwilże – zima odbije swoje piętno nawet na najlepiej pielęgnowanym trawniku. Dlatego wraz z nadchodzącą wniosą warto pomyśleć o wzmocnieniu gleby nawozem, tak, aby odradzająca się trawa miała jak najlepsze warunki. Kiedy i czym nawozić trawnik?

Trawnik po zimie przede wszystkim potrzebuje dokładnego oczyszczenia z resztek liści i odpadków. Dlatego z końcem marca warto dokładnie wygrabić trawę tak, aby pozbyć się wszelkich obumarłych resztek roślin. Dobrze jest również z początkiem kwietnia ponakłuwać ziemię, aby zapewnić jej lepsze napowietrzenie (możemy zrobić to specjalistycznym wertykulatorem lub zwykłymi widłami).

Kiedy nawozić trawę?

Niezwykłe ważne w pielęgnacji trawnika po zimie i odradzającej się na wiosnę trawy jest jej odpowiednie nawożenie trawnika . Trawnik, wraz ze wzrostem pierwszych źdźbeł, traktujemy nawozem azotowym lub potasowym. Ewentualnie możemy również użyć nawozu wieloskładnikowego. Najważniejsze, aby granulat rozprowadzać równomiernie i zgodnie z instrukcją – zwykle konieczne jest podlanie trawnika, aby nawóz mógł wsiąknąć w glebę.

Pamiętajmy, że aby móc cieszyć się wiosną soczysto-zielonym trawnikiem, niekiedy konieczne okazuje się uzupełnienie po zimie w trawniku ewentualnych ubytków, a w przypadku bardzo złego stanu trawnika, nawet jego całkowita wymiana.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Trawnik często deptany. Jak zadbać o murawę? SPRAWDZONE RADY Trawnik często deptany. Jak zadbać o murawę? SPRAWDZONE RADY

Okolice tarasu czy wąskie, często uczęszczane przejścia między domem a ogrodzeniem to nienajlepsze miejsce na trawnik. Często deptana darń źle rośnie. Jak ją pielęgnować?

Nawożenie trawnika wiosną. Jak o niego zadbać? [SPRAWDZONE RADY] Nawożenie trawnika wiosną. Jak o niego zadbać? [SPRAWDZONE RADY]

Nawożenie trawnika wiosną – jak się do tego zabrać, by naprawdę pomóc trawie odzyskać energię po zimie? Zacznijmy od sprawdzenia odczynu gleby. Wyniki tego pomiaru pozwolą nam dobrze przygotować...

Nowy trawnik - jak go założyć i co jest do tego potrzebne? Nowy trawnik - jak go założyć i co jest do tego potrzebne?

Założenie trawnika wymaga trochę wysiłku, ale na pewno nie jest trudne. Jak to zrobić i co jest do tego potrzebne?

Aktualizacja: 11.02.2014 10:47
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka
Kim jest Marta Giermasińska? Szokujący awans narzeczonej polityka

Miesiąc temu 24-letnia Marta Giermasińska rozpoczęła pracę w elektrociepłowni w ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.