porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Co wysiać w sierpniu na poplon?
Co wysiać w sierpniu na poplon? W warzywniku latem ciągle coś się dzieje. Jedne warzywa zbieramy, ...
Żywopłoty, tuje szmaragd, tuje szmaragdowe, żywopłot z tuj, tuje żywopłoty, cięcie tuj, cięcie żywopłotów, cięcie krzewów, jak ciąc tuje, tuje szmaragdowe, thuja occidentalis smaragd

Tuja szmaragd - jak przycinać żywopłot z tui szmaragdowych?

Tuja szmaragd - jak przycinać żywopłot z tui szmaragdowych?

Tuje szmaragdowe są idealną odmianą na żywopłoty. Wymagają cięcia trzy razy w roku.

fot.: BOSCH
Tuja szmaragdowa, czyli żywotnik zachodni często wykorzystywana jest na żywopłoty. Żeby roślina pięknie rosła i rozkrzewiała się na boki, trzeba ją przycinać trzy razy do roku. Jak i kiedy przycinamy tuje szmaragdowe?

Jak ciąć żywopłot z tui szmaragdowych?

  • Żywotniki zachodnie po raz pierwszy przycinamy, gdy skończą się przymrozki (marzec lub kwiecień). Musi to jednak nastąpić jeszcze przed ruszeniem wegetacji. Żeby tuja rozrastała się na boki przycinamy jej czubek, zeszłoroczny pęd, o połowę lub nawet dwie trzecie. Przy okazji usuwamy uschnięte gałązki, także te ze środka rośliny.

  • Szmaragdy po raz drugi przycinamy w czerwcu. Wówczas skracamy młode pędy czubka o dwie trzecie. Przy okazji możemy też formować boki żywopłotu, nadając mu pożądany kształt.

  • Po raz trzeci i ostatni przycinamy tuje szmaragdowe w sierpniu. Ostateczny termin to 15 sierpnia, przycięta roślina musi zdążyć wygoić rany i zdrewnieć przed zimą. Wówczas skracamy pędy o 1 centymetr.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Żywopłot: jakie rośliny na żywopłot? Żywopłoty liściaste, żywopłoty zimozielone - sprawdzone porady

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Jak przycinać porzeczki? Jak przycinać porzeczki?

Porzeczki zniknęły z wielu działek i ogrodów, choć to wartościowe krzewy dostarczające smacznych i zdrowych owoców. Aby dobrze owocowały, muszą być regularne przycinane. Jak ciąć porzeczki?

Jakie krzewy wybrać na kolorowy żywopłot? [GALERIA] Jakie krzewy wybrać na kolorowy żywopłot? [GALERIA]

Żywopłot nie musi składać się z jednego gatunku roślin, które zawsze wyglądają tak samo. Ciekawym rozwiązaniem może być stworzenie naturalnego szpaleru złożonego z roślin o kolorowych lub...

Jak przycinać bez? Jak przycinać bez?

Jeśli chcesz by lilak kwitł obficie, pamiętaj o usunięciu przekwitłych kwiatów. Mówimy, jak i kiedy ciąć krzewy bzu, by obficie kwitły.

Aktualizacja: 15.08.2013 14:23
Autor: LES
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Viola Piekut - kim jest? [KARIERA,RODZINA]

Viola Piekut podbiła polski świat mody projektami kreacji przeznaczonych zarówno ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.