porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały?
Jak uprawiać POMIDORY? Jak sprawić, by obficie owocowały? Smak pomidorów, które dojrzały na naszej grządce jest niepowtarzalny. Dlatego ...
Podpowiadamy, kiedy jest najlepszy czas na sadzenie pomidorów

Uprawa pomidorów. Kiedy sadzić pomidory?

Uprawa pomidorów. Kiedy sadzić pomidory?

Pomidory należy sadzić wówczas, gdy mamy pewność, że nie wystąpią już przymrozki. 

fot.: Photos.com
Nie ma nic lepszego niż pyszne pomidory z domowego ogródka. Samo sadzenie pomidorów nie należy do trudnych zadań, należy jednak pamiętać, by wybrać odpowiedni moment na ich sadzenie. Kiedy więc należy sadzić pomidory?

Słońce już za oknem, wiosna w powietrzu, wielu z nas zadaje sobie pytanie czy to już? Czy to właściwy moment na sadzenie pomidorów? Okazuje się, że marzec to jeszcze zbyt wcześnie.

Kiedy najlepiej sadzić pomidory?

Zanim zabierzemy się za sadzenie pomidorów musimy upewnić się, że na pewno nie zaskoczą nas już przymrozki. Warzywa te najlepiej sadzić w temperaturach 13-18 stopni w dzień i 13-15o C w nocy. Mówi się, że najlepszy termin sadzenia pomidorów jest po 15 maja. Można oczywiście ten termin trochę przyspieszyć lub opóźnić – pamiętajmy, że wszystko zależy od warunków pogodowych i ryzyka wystąpienia przymrozków.

Nie zapominajmy, że pomidory powinny być sadzone w dzień pochmurny, do gleby ogrzanej, staranie wcześniej przygotowanej, przekopanej na głębokość 40-60 centymetrów - wtedy łatwiej się przyjmują. Reasumując, najlepiej sadzić pomidory wczesną wiosną, ale wtedy, kiedy mamy pewność, że nie będzie już przymrozków.

PRZECZYTAJ KONIECZNIE:

Jakie odmiany pomidorów wybrać do uprawy w ogrodzie?


MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
POMIDORY. Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów? POMIDORY. Jak przyspieszyć dojrzewanie pomidorów?

Pomidory do dojrzewania potrzebują odpowiedniej temperatury, nie mniejszej niż 15 °C. W przypadku, gdy temperatura w czasie dojrzewania owoców spadnie poniżej 12 °C, wówczas pomidory nie dojrzeją....

Jak obrywać wilki na pomidorach? Jak obrywać wilki na pomidorach?

„Wilki” na pomidorach, to rosnące prostopadle lub pod kątem w stosunku do głównego konaru, mocne pędy. Czy trzeba je ucinać, oderwać, czy może warto zostawić?

Odmiany pomidorów odporne na choroby - jakie wybierać? Odmiany pomidorów odporne na choroby - jakie wybierać?

Jakie pomidory wybrać, aby były idealne do jedzenia i odporne na choroby? Mówimy, jakie odmiany będą najlepsze do sadzenia w gruncie i w doniczkach?

Aktualizacja: 15.10.2014 12:10
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Sasza Różycka - kim jest?
Sasza Różycka - kim jest?

Sasza Różycka to absolwentka grafiki i… striptizerka. Niedawno została wydana ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.