porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Wiosna w ogrodzie – przygotowanie ziemi pod uprawy krok po kroku Ziemia w ogrodzie wbrew pozorom nie wymaga od nas dużych ...
Jakie kwiaty najwcześniej pojawiają się w ogrodzie?

Wiosna w ogrodzie - które rośliny najwcześniej zakwitają?

Za zwiastuny wiosny uważane są rośliny cebulowe, takie jak krokusy czy tulipany, ale nowy sezon w ogrodzie obwieszczają także inne rośliny. Niektóre zakwitają już w lutym. Jakie rośliny zakwitają najwcześniej?

Co kwitnie w ogrodzie wczesną wiosną?

Bardzo wcześnie zaczynają kwitnąć niektóre drzewa, jednak ich kwiaty często nie są dekoracyjne. Rekordzistą jest oczar omszony, którego nitkowate żółte kwiaty pojawiają się już na początku lutego. Wcześnie, bo już pod koniec lutego lub w marcu zakwita leszczyna i wawrzynek wilczełyko (różowe kwiaty tego krzewu bardzo przyjemnie pachną).

Wiosna, to także czas kwitnienia roślin runa leśnego. W naturalnym środowisku wykorzystują one okres, kiedy przez bezlistne gałęzie drzew dociera do dna lasu słońce. Najpierw pojawiają się ranniki, przebiśniegi i śnieżyce, a zaraz potem przylaszczki, zawilce gajowe, kokorycze, sasanki, ziarnopłon i w końcu fiołki.

Rośliny wczesnej wiosny najlepiej się czują w miejscach słonecznych, ale mogą też rosnąć w półcieniu. Ładnie wyglądają posadzone w grupach na trawniku, a także między bezlistnymi jeszcze krzewami i drzewami. Często są jedynym barwnym elementem w ogrodzie, więc skupiają uwagę i cieszą (pierwsze kwiaty!). Wiele z nich jest miododajna i wabi owady, na przykład pszczoły.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Co dobrze rośnie na glebie wilgotnej? Co dobrze rośnie na glebie wilgotnej?

Masz w ogrodzie żyzną, wilgotną ziemię? Co na niej posadzić? Czy wiesz, że nawet żyzne, wilgotne gleby nie zapewniają tego, że będą na nich rosły pięknie wszystkie gatunki roślin?

Wawrzynek wilczełyko - kiedy sadzić, jak uprawiać? Wawrzynek wilczełyko - kiedy sadzić, jak uprawiać?

Wawrzynek wilczełyko to krzew, który wyróżnia się pięknymi kwiatami, ale jest bardzo trującą rośliną. Zjedzenie kilku owoców wawrzynka może spowodować śmierć dorosłego człowieka. Jak i kiedy sadzić...

Przebiśniegi - pierwsze wiosenne kwiaty. Jakie odmiany przebiśniegów można uprawiać w ogrodzie? Przebiśniegi - pierwsze wiosenne kwiaty. Jakie odmiany przebiśniegów można uprawiać w ogrodzie?

Śnieżyczka przebiśnieg kwitnie już w lutym. Pozornie delikatne kwiatki wychylają się ze śniegu, stanowiąc – jakże wyczekiwany – pierwszy zwiastun wiosny. Jakie odmiany przebiśniegów...

Aktualizacja: 03.06.2013 10:26
Autor: MURATOR
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Waldemar Deska - kim jest?
Waldemar Deska - kim jest?

Waldemar Deska, współzałożyciel i lider alternatywnej grupy „Daab”, znany jest ...

Mowimyjak.pl serwis ogrodniczy zawierający encyklopedię roślin. Znajdziesz tu porady dla ogrodników, kalendarium ogrodowe. Tu znajdziesz najpiękniejsze drzewa i krzewy do ogrodu i zasady ich pielęgnacji. Porady o projektowaniu ogrodów i ogrodów zimowych. Jak intensywnie podlewać rośliny, które podlewać drzewa i krzewy, jak często? Szybko rosnące rośliny do ogrodu. Co zrobić, żeby rośliny szybko urosły? Jak sadzić rośliny w ogrodzie? Jakie rośliny do ogrodu? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.