porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie meble wybrać do salonu? Czym się kierować wybierając meble do salonu? Wybór mebli do salonu wcale nie jest prosty. W salonach ...
Sposób na małe wnętrze

Jak OPTYCZNIE POWIĘKSZYĆ mały pokój?

Jak OPTYCZNIE POWIĘKSZYĆ mały pokój?

Jasne, pastelowe kolory rozświetlą nawet niewielki pokój i sprawią, że w naszych oczach będzie wyglądał na większy.

fot.: Marcin Czechowicz
Nawet najmniejszy pokój może optycznie zyskać kilka metrów kwadratowych dodatkowej przestrzeni - wystarczy zastosować sprawdzone sposoby podczas malowania ścian. Ogromne znaczenie w aranżacji małego pokoju mają kolory, na jakie pomaluje się ściany w małym pokoju, oraz sposób nakładania farby.

Mały pokój możesz optycznie „powiększyć” - wystarczy znać kilka prostych trików i wykorzystać je podczas malowania ścian.

Jaki kolor ścian optycznie powiększy pokój?

Najważniejsza jest odpowiednio dobrana paleta barw. Malując mały pokój, zapomnij o ciemnych kolorach - pochłaniają światło, przez co pokój wydaje się jeszcze mniejszy. Aby optycznie powiększyć pokój wybierz raczej barwy chłodne i pastele, które odbijają światło padające na ściany.

Zastosuj kilka prostych, ale skutecznych trików wykorzystywanych przez projektantów wnętrz. Pomaluj ściany i sufit identycznym kolorem - dzięki temu mały pokój wyda się optycznie większy. Jeśli pokój jest zbyt niski, sufit oraz 10-centymetrowy pasek ściany tuż przy nim pomaluj jaśniejsza barwą niż pozostałą część ścian. By podwyższyć optycznie wnętrze, możesz też zastosować pionowe pasy.

Jak optycznie powiększyć wąski pokój?

Problem zbyt wąskiego pokoju rozwiążesz, pokrywając krótsze ściany kolorem ciemniejszym – najlepiej ciepłym – niż dłuższe. Podobny efekt uzyskasz, malując poziomie pasy na krótszej ścianie. Jak widać, mały pokój nie musi przysparzać problemów - wystarczy go odpowiednio pomalować.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Jakie darmowe APLIKACJE pomogą ci wybrać KOLOR ŚCIAN? Skąd je ściągnąć?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.02.2013 15:00
Autor: mg
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Wojciech Kasperski - kim jest? Partner Mariety Żukowskiej [KARIERA, RODZINA]

Wojciech Kasperski to reżyser, scenarzysta oraz producent filmów dokumentalnych i ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.