porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
JAK URZĄDZIĆ SALON? Jak zamienić zagracony salon w wielofunkcyjne pomieszczenie?
JAK URZĄDZIĆ SALON? Jak zamienić zagracony salon w wielofunkcyjne pomieszczenie? Jak urządzić salon? Zagracony salon nie będzie miejscem, w którym ...
Nierówne ściany - jak sobie z nimi poradzić?

Jak WYRÓWNAĆ ŚCIANY? Najlepszy sposób na nierówne ściany

Jak WYRÓWNAĆ ŚCIANY? Najlepszy sposób na nierówne ściany

Nieduże nierówności ścian najlepiej wyrównać gładzią szpachlową. 

fot.: LAFARGE GIPS
Nierówności ścian to coś co potrafi spędzić sen z powiek. Są one szczególnie widoczne przy sztucznym świetle, trudno ich jednak nie zauważyć również w świetle dziennym. Jak najłatwiej wyrównać ściany? 

Aby wyrównać ściany wewnątrz domu należy zaopatrzyć się w odpowiednią szpachlę gipsową, grunt do zagruntowania ściany i zwiększenia przyczepności podłoża, szeroką pacę, wiaderko, papier ścierny o gradacji 120, pędzel oraz farbę, którą pomalujemy zagipsowaną ścianę.

Jak wyrównać ściany?

Na początku gruntujemy nierówną ścianę za pomocą gruntu. Czekamy aż grunt wyschnie. Musimy na to zarezerwować 24 godziny. Gdy grunt już wyschnie przygotowujemy w wiaderku szpachlę gipsową. Za pomocą szerokiej pacy niwelujemy nierówności. Nie jest to zadanie proste i wymaga wprawy, warto więc poćwiczyć zanim zdecydujemy się na wyrównywanie ściany w eksponowanym miejscu. Szpachlę gipsową nakładamy cienkimi warstwami raz poziomo, raz pionowo po czym zostawiamy do wyschnięcia na parę godzin. Jeśli to konieczne po upływie tego czasu czynność powtarzamy. Kiedy masa szpachlowa wyschnie całość należy przeszlifować papierem ściernym, czynność tą nazywamy zaciereniem. Aby sprawdzić efekt pracy radzimy poświecić na ścianę lampką, wtedy najlepiej widoczne będą wszelkie nierówności ściany. Tak przygotowaną ścianę gruntujemy ponownie. Czekamy 24 godziny i malujemy na dowolny kolor.

Jeśli chcemy mieć bardzo gładką powierzchnię ścian zamiast szpachli gipsowej wybieramy gładź gipsową. To rozwiązanie sprawdzi się jednak przy niezbyt dużych nierównościach. 

PRZECZYTAJ TAKŻE: 

>> Jak wygładzić ściany przed malowaniem? Jak zabrać się do malowania? Czym wygładzić tanio ściany?

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 14.08.2013 16:49
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA
JEREMY CLARKSON – kim jest, co osiągnął, RODZINA

Jeremy Clarkson, którego zobaczyć można w Top Gear, to angielski ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.