porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak zaplanować OŚWIETLENIE SALONU? Jak oświetlić salon?
Jak zaplanować OŚWIETLENIE SALONU? Jak oświetlić salon? Światło „rzeźbi” przestrzeń, wydobywając walory pomieszczenia. Potrafi zmieniać „na oko” ...
Podpowiadamy, jaki firanki sprawdzą się w salonie. Firanki do salonu

Jakie firanki do salonu wybrać?

Jakie firanki do salonu wybrać?

Delikatne, lekkie firanki w salonie nie przytłoczą wnętrza i będą przepuszczać do niego światło naturalne.

fot.: Marcin Czechowicz
Firanki do salonu powinny być proste, jasne i delikatne. Takie firany najlepiej prezentują się w salonie. Wszelkie zdobienia, kolory, drapowania mogą upiększyć okno, ale i zmniejszą też dopływ światła.

Okno w salonie to bardzo ważny element. Można tutaj zaszaleć z dekoracją. Ale uważajmy, by nie przesadzić ze zdobieniami, bo w tym wypadku bardzo łatwo zepsuć cały urok wnętrza.

Jakie firanki do salonu?

Pamiętajmy, że tak często stosowane w salonach drapowania i fikuśne upięcia firanek mogą optycznie pomniejszać wnętrza. Niekiedy są też kiczowate. Dlatego bardzo ważne, by dla uroku zachować umiar w wszelkich falbankach, spięciach, skróceniach i wydłużeniach.

Jeśli masz duże okna balkonowe (np. wyjście na taras) to nie zawieszaj tutaj krótkich firanek. Nie wygląda to najlepiej. Takie okno powinno być zupełnie odsłonięte lub całkiem zakryte długimi, lekkimi firanami.

Z delikatnymi firanami w salonie doskonale komponują się żywe kwiaty ustawione na parapecie.

Jeśli nie chcesz zawieszać firanek w salonie, to z powodzeniem możesz zdecydować się na same zasłony. Mogą być lekkie i jasne, jak i ciemniejsze i nieco cięższe. One nie przysłonią światła, tylko będą ciekawa ozdobą wnętrza.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

>> Czy wiesz, co zrobić, by mieć ŚNIEŻNOBIAŁE FIRANKI? Porady

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 09.02.2013 12:12
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Marcin Wójcik: kim jest autor książki W rodzinie ojca mego?

Marcin Wójcik napisał  książkę w "W rodzinie ojca mego", która ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.