porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jakie firanki do salonu wybrać?
Jakie firanki do salonu wybrać? Firanki do salonu powinny być proste, jasne i delikatne. Takie ...
Jak umieścić telewizor na ścianie? Przeczytaj nasze wskazówki!

Montaż telewizora na ścianie. Jak powiesić telewizor?

Montaż telewizora na ścianie. Jak powiesić telewizor?

Montaż telewizora na śniecie to niezbyt skomplikowane zadanie, a efekt jest bardzo estetyczny. 

fot.: Aneta Tryczyńska
Czy łatwo jest zamontować telewizor na ścianie? Podpowiemy Ci jak to zrobić. Tym sposobem zyskasz nie tylko więcej miejsca w salonie, ale możesz też zmienić jego wystrój!

Na rynku coraz więcej pojawia się nowoczesnych telewizorów, a producenci kuszą nas najnowszym designem i funkcjami TV. Nowoczesne modele telewizorów mogą stanowić główną ozdobę naszej ściany w salonie, a zamontowanie telewizora do ściany nie będzie nas kosztowało więcej niż 50 złotych.

Sposoby montażu telewizora do ściany

Przed zamontowaniem telewizora, powinniśmy wpierw zapoznać się z instrukcją obsługi jego uchwytu oraz poznać niektóre dane naszego odbiornika TV. Musimy także określić wagę telewizora oraz na jaki typ ściany zamierzamy go powiesić. Dopiero wówczas dobieramy odpowiednie mocowanie. Jeśli zdecydujemy się na powieszenie telewizora na ścianie nośnej lub murowanej musimy zakupić  specjalne kotwy. Przy ściankach z płyt kartonowo-gipsowych potrzebne będą kołki - rozprężne dyble rozporowe z metalu, inaczej kołki rozporowe. 

Ważna informacja, o której powinniśmy pamiętać wieszając nasz telewizor - należy powiesić go w taki sposób, aby środek ekranu był na wysokości (lub trochę poniżej) naszego wzroku z punktu siedzenia na kanapie!

Gdy określimy już wagę naszego telewizora oraz sprawdzimy dane w instrukcji obsługi należy zapoznać się z rozmieszczeniem specjalnych otworów montażowych na tylnej części telewizora, które określane są symbolem VESA. W instrukcji obsługi musimy znaleźć określenie czy jest to np. VESA 200x200 czy VESA 400x400, które oznaczają odległość (w milimetrach) pomiędzy otworami (inaczej rozstaw śrub montażowych). 

Jeśli mamy wszystkie te informacje, zawieszenie telewizora stanie się łatwe. Warto zaopatrzyć się w uchwyt  4World Wieszak LED/LCD SLIM Linka, który można zakupić w trzech rozmiarach - dla telewizorów 17-37, 32-55 i 32-60 calowych. Różnią się one od siebie standardem VESA (200x200, 400x400, 600x600). Jeśli zastosujemy ten rodzaj uchwytu do montażu telewizora na ścianie będzie on odstawał od jej powierzchni jedynie na 14,5 mm. Uchwyt 4World to wydatek ok. 50 złotych. 

Gdzie ukryć kable?

Na rynku są oczywiście dostępne różnego rodzaju maskownice do kabli, ale niestety uroku naszemu salonowi nie dodadzą. Jednak producenci wyszli naprzeciw konsumentom i w tej materii. Żeby z maskownicy zrobić ciekawy akcent dekoracyjny, można  kupić ją z oświetleniem np. firmy AmbienTrack LED Light-Kit – koszt ok. 400 złotych, albo możemy samodzielnie zainstalować taśmę LED przy maskownicy. Koszt niewielki, a efekt może zaskoczyć.

Warto też pomyśleć o montażu telewizora na ścianie wcześniej i zamontować kontakt, do którego będzie on podłączony na wysokości, na której TV ma zawisnąć. Kontakt montuje się w taki sposób, aby po zamontowaniu telewizora był on niewidoczny.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 16.05.2013 18:00
Autor: Marika
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Irena Santor. Kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Irena Santor to gwiazda pierwszej klasy. Znakomita piosenkarka, która od ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.