porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kupujemy materac - co warto wiedzieć? Praktyczne porady jak wybrać materac
Kupujemy materac - co warto wiedzieć? Praktyczne porady jak wybrać materac Kto marzy o zdrowym śnie, niech zerknie na nasz poradnik. ...
Łóżko kontynentalne coraz częściej pojawia się w sypialniach

Co to jest łóżko kontynentalne? Jakie są zalety takiego łóżka?

Co to jest łóżko kontynentalne? Jakie są zalety takiego łóżka?
fot.: Pixabay
Niegdyś luksus skierowany do najzamożniejszych. Dziś coraz bardziej popularne rozwiązanie wybierane do sypialni. Łóżko kontynentalne! Czym jest tak naprawdę? Sprawdź.

Łóżkiem kontynentalnym określa się łóżko optycznie zintegrowane z materacem. Zwykle eleganckie, kojarzone z hotelowymi apartamentami. Łóżko kontynentalne jest dużo wyższe tradycyjnego (więc łatwo się z niego wstaje). Jest masywne, stabilne, tapicerowane tkaniną lub skórą. Składa się z solidnej, tapicerowanej podstawy na krótkich nóżkach, identycznego zagłówka tapicerowanego, wygodnego materaca głównego (najczęściej wielowarstwowego, z pianki wysokoelastycznej) oraz zapewniającego dodatkową wygodę i higienę materaca nawierzchniowego.

Pod materacem (jednym podwójnym lub dwoma pojedynczymi) znajduje się stelaż, a pod nim wolna przestrzeń zapewniająca dobrą wentylację, gwarantująca odprowadzanie wilgoci i utrzymanie mebla w czystości. W modelach luksusowych - w zagłówkach może być zamontowane oświetlenie lub głośnik radia, a stelaż pod materacem można obsługiwać pilotem (istnieje nawet możliwość zaprogramowania ulubionego ustawienia).

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 21.02.2015 13:41
Autor: Anka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Eugeniusz Bodo: życie i śmierć. Dlaczego bolszewicy zgładzili polskiego artystę?

Miał nacjonalistyczne ciągoty. Nie wstydził się czytać publicznie antysemickiego, faszyzującego ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.