porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
12 pomysłów na aranżację sypialni [GALERIA ZDJĘĆ]
12 pomysłów na aranżację sypialni [GALERIA ZDJĘĆ] W sypialni najważniejsze jest łóżko, w nim materac i pościel. ...

Jak zrobić świecący zagłówek?

  • ZOBACZ ZDJĘCIA
Jak zrobić świecący zagłówek?
fot.: fot. Bosch
Jeśli w twojej sypialni nie ma miejsca na prawdziwy zagłówek, możesz zastąpić go oryginalną dekoracją wykonaną ze sznura lampek. Taka ozdoba wprowadzi do sypialni romantyczną atmosferę, zastępując dekoracyjne oświetlenie. Zobacz, jak łatwo wykonać świecący zagłówek w kształcie domku samodzielnie.

Do wykonania oświetlenia nad łóżkiem potrzebujesz:

  • sznura lampek (jego długość zależy od szerokości łóżka i wymiarów pokoju, my użyliśmy sznura o długości 6 m),

  • taśmy malarskiej,

  • ołówka,

  • młotka i gwoździ,

  • lasera krzyżowego Bosch PLL 2.


Wzór oświetlenia zależy od twoich preferencji. My wybraliśmy motyw domku. Przy pomocy lasera krzyżowego Bosch PLL 2 z łatwością stworzysz szablon motywu na ścianie. Gdy już to zrobisz, zaznacz wzór taśmą malarską, a następnie wbij gwoździe, na których powiesisz lampki. Ale najpierw przeczytaj nasze wskazówki, które w trzech krokach pomogą ci precyzyjnie zrealizować ten projekt.

Krok 1.
Ustaw laser krzyżowy na tryb samopoziomujący. Wyrównaj laser z lewą stroną łóżka i ustaw punkt przecięcia na wybranej wysokości, na której chcesz, aby znajdował się punkt numer 2 (który z punktem 1. wyznaczy lewą ścianę domu). Zaznacz ołówkiem wymierzony punkt. Powtórz te same czynności z prawej strony dla punktów numer 8 i 9 (prawej ściany domu). Następnie ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 2. Teraz poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera, tworząc obrys dachu. Powtórz czynności po prawej stronie: ustaw laser na kąt 35 stopni, używając funkcji nachylenia, i wymierz tak, aby linia lasera przebiegała przez punkt 8. Poprowadź taśmę malarską wzdłuż lasera. Punkt numer 7 to miejsce przecięcia się dwóch kawałków taśmy.

Krok 2.
Aby stworzyć komin, ustaw laser na tryb samopoziomujący nad obrysem lewej strony dachu. Zaznacz ołówkiem punkty 4 i 5 nad taśmą malarską, na wybranej wysokości. Punkty 3 i 6 możesz zaznaczyć w miejscu przecięcia taśmy malarskiej przez wertykalnie ustawiony laser.

Krok 3.
Teraz możesz wbić gwoździe we wszystkich zaznaczonych punktach, a następnie rozciągnąć sznur z lampkami pomiędzy nimi, tworząc obrys domu. Na koniec wystarczy napiąć końcówki kabli odwzorowujących ściany boczne, dzięki gwoździom wbitym w punkty 1 i 9. Gotowe!

Materiał powstał na podstawie serwisu prasowego Bosch.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sypialnia w stylu naturalnym czy klasycznym? Sypialnia w stylu naturalnym czy klasycznym?

Sypialnia to miejsce relaksu, więc do jej aranżacji naprawdę powinniśmy się przyłożyć, by czuć się w tym pokoju jak najlepiej. Poznaj tajniki stylu i zdecyduj, który jest dla ciebie.

Jak zrobić zagłówek z poduszek? FOTOINSTRUKCJA KROK PO KROKU Jak zrobić zagłówek z poduszek? FOTOINSTRUKCJA KROK PO KROKU

Czy zamiast twardej, zimnej ściany chcecie w sypialni poczuć za plecami miękkie poduszki, o które można się oprzeć? Potrzebujecie zagłówka! Oto jak wykonać zagłówek z poduszek: łatwo, tanio i...

Aktualizacja: 18.03.2015 12:53
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Agatha Christie: co musisz wiedzieć o królowej kryminałów?

Agatha Christie jest najczęściej tłumaczonym autorem wszechczasów, a jeśli chodzi ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.