porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Jak DUŻA powinna być wygodna SYPIALNIA? Sypialnią nie musimy się chwalić przed znajomymi. Najważniejsze, aby zapewniała ...
Połączenia kolorystyczne, które sprawdza się w sypialni

Jakie KOLORY wybrać DO SYPIALNI? Jakie są najmodniejsze połączenia kolorystyczne?

W jakich kolorach zaaranżować sypialnię, by była miejscem, w którym lubimy przebywać nie tylko przy zgaszonym świetle? Bo oprócz tego, że sypialnia służy nam do spania, to często spełniać także inne funkcje. Bywa, że tu pracujemy albo oglądamy telewizję.

Sypialnia może być miejscem, gdzie pracujemy, często przecież mamy w niej na tyle miejsca, by wstawić biurko z komputerem, czytamy, oglądamy telewizor. Urządźmy ją więc tak, by kolory nie były zobowiązujące – do snu lub do działania. W sypialni powinnyśmy wybrać kolory, które lubimy najbardziej, najlepiej utrzymane w jasnej tonacji, zestawione z jednym mocniejszym akcentem.
Na przykład kobieca różowa sypialnia powinna mieć ściany w bardzo bladym, prawie białym odcieniu. Do tego dobieramy ciut ciemniejsze zasłony lub rolety z dyskretnym wzorem. W szczycie łóżka możemy pokusić się o mocną w kolorze tapetę, która zdominuje wnętrze i nada mu oryginalny charakter. Do koloru tapety dobieramy poduchy, abażur lub dywanik pod łóżkiem.

Drugim zestawem kolorystycznym, niezwykle ostatnio modnym i robiącym karierę jako zestaw do sypialni męsko-damskiej to brąz z turkusem.To połączenie zrobiło karierę w latach 30-tych XX wieku i do tej pory się sprawdza. Rozweseli pokój urządzony ciemnymi, drewnianymi meblami. Turkus wprowadzi do wnętrza oddech właściwy nadmorskim rezydencjom. Wybierzmy turkusowe zasłony i poduszki (fajnie jak te dwa elementy są ze sobą kompatybilne). Jeśli w pokoju sypialnym mamy telewizor to zaakcentujmy ścianę na której jest powieszony.

W sypialni kolor to nie tylko ściany. To poduszki, kapy na łóżko, zasłony, a także doniczki-osłonki do kwiatów. Te także dobierzmy do kolorystyki wnętrza.

Jeśli nie masz pomysłu na kolor sypialni zostaw ją białą. Niech wszystko pozostanie nieskazitelne, a baw się jedynie fakturą i kształtem mebli i dodatków. Takie rozwiązanie, powiem szczerze jest najoryginalniejsze.  

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 07.04.2014 12:57
Autor: MK
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nie żyje Agnieszka Kotlarska. Kim była?

Agnieszka Kotlarska to polska aktorka, znana przede wszystkim z filmu ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.