porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Biała sypialnia. Jak ją urządzić? [RADY DEKORATORA]
Biała sypialnia. Jak ją urządzić? [RADY DEKORATORA] Biała sypialnia doskonale sprawdza się we wnętrzach klasycznych i nowoczesnych. ...
Łazienka otwarta na sypialnię – warto czy nie?

Jakie są zalety, a jakie wady łazienki otwartej na sypialnię?

Jakie są zalety, a jakie wady łazienki otwartej na sypialnię?

Łazienka otwarta na sypialnię – warto czy nie?

fot.: thinkstockphotos.com
Wanna dwa kroki od łóżka albo za szklaną przegrodą, prysznic tuż po przebudzeniu, umywalka na toaletce. Łazienki otwarte na sypialnie stają się coraz bardziej popularne. Przedstawiamy zalety i wady takiego rozwiązania.

Wannę lub prysznic możemy dowolnie łączyć z sypialnią, natomiast miskę ustępową i bidet, a nawet umywalkę, dobrze jest odgrodzić przegrodą, np. szklaną. Proponujemy wybranie wanny o interesującym kształcie albo obudowanie jej tak, by stanowiła element dekoracyjny, jeśli jest taka możliwość – zintegrowany z leżanką lub siedziskiem. Praktycznym rozwiązaniem jest usytuowanie w niedużej odległości od strefy łazienkowej garderoby.

>>> Sypialnia i łazienka w jednym pomieszczeniu – jak je połączyć? [KLIKNIJ!]

Najlepiej, gdy przestrzeń łazienki i sypialni stylistycznie stanowią całość, ale z możliwością rozdzielenia funkcji poprzez użycie jakiegoś łącznika, np. szklanych drzwi przesuwnych (szkło z refleksem, dymione, kolorowe, satynowane). Mogą to też być zabudowane ściany (lakier, fornir, drewno), które w przestrzeni sypialni mają funkcję garderoby, a w łazience – szafek na kosmetyki i akcesoria. Okładziny ścienne powinny być jak najbardziej neutralne – duże płaszczyzny z kamienia, drewna, materiału kerlite. Jak najmniej wykończeń typowo łazienkowych.

Wolno stojąca designerska wanna blisko łóżka wygląda efektownie! Nie jest to jednak rozwiązanie dla każdego. Woda w wannie schładza się szybciej niż w zamkniętej łazience. Osoba kąpiąca się może przeszkadzać śpiącej (hałas, światło). Temperatura powietrza w sypialni jest ponadto niższa niż w łazience, co dla niektórych stanowi dyskomfort. Zdecydowanie bardziej sprawdza się oddzielenie łazienki od sypialni szklaną ścianą – najlepiej bez ram.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Sypialnia i łazienka w jednym pomieszczeniu – jak je połączyć? Sypialnia i łazienka w jednym pomieszczeniu – jak je połączyć?

Ostatnio modne jest urządzanie sypialni i łazienki jako jednego pomieszczenia.

SZAFA DO SYPIALNI – co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz? PORADY SZAFA DO SYPIALNI – co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz? PORADY

SZAFA DO SYPIALNI. Dobra szafa może stać się garderobą dla wszystkich domowników. Dobrze ją więc zaplanuj. Oto, co musisz wiedzieć, nim wybierzesz szafy do sypialni.

Aktualizacja: 22.12.2014 16:51
Autor: Tekla Sapiens
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Mateusz Hładki, partner Karoliny Szostak?

Należą do rywalizujących ze sobą stacji, ale najnowsze doniesienia sugerują ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.