porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kupujemy szafę [CIEKAWE ROZWIĄZANIA]
Kupujemy szafę [CIEKAWE ROZWIĄZANIA] Szafa działająca na pilota, z drzwiami składanymi w harmonijkę albo ...
Szafę z jakiego materiału warto wybrać?

SZAFA – z jakich materiałów? [PORADNIK KUPUJĄCEGO]

SZAFA – z jakich materiałów? [PORADNIK KUPUJĄCEGO]

Szafa z lustrzaną taflą, z ozdobnymi aluminiowymi listwami. Almond, Wajnert

fot.: mat. pras.
Dlaczego jedna szafa kosztuje dwieście złotych, a druga dwa tysiące? Tajemnica tkwi w materiałach. Zobacz, czym się różnią i które warto wybrać. Oto miniporadnik kupującego szafę.

Szafa: obudowa i drzwi

Obudowę szafy wykonuje się zwykle z płyt wiórowych i pilśniowych (tańsza opcja) oraz laminowanych i drewnianych (droższa). Z kolei drzwi są robione z płyt wiórowych, laminowanych, MDF,  fornirowanych, a także z drewna lub szkła. Mogą być ozdobione lustrem, kolorową folią, laminatem, fototapetą albo grafiką wykonaną techniką komputerową. Na rynku dostępne są również fronty z mat bambusowych i rattanowych, skórzane, z pleksi lub papieru (drzwi typu japońskiego).

Wykończenie szafy

Drzwi szaf wnękowych otrzymują obramowanie z profili aluminiowych lub stalowych. Zwykle zabezpieczonych przed korozją, często polakierowanych lub w okleinie w kolorze frontu.

Szafa: ważne detale

Niektóre fronty szaf, np. szklane i lustrzane, dużo ważą. Potrzebują stabilnych, wzmocnionych okuć lub systemów jezdnych (w drzwiach przesuwnych). Im większy ciężar, tym zwykle cieńsze drzwi. Lepiej by skrzydło nie ważyło więcej niż 70 kg. Pamiętaj o tym, gdy planujesz wielkogabarytowy front. Ze względów bezpieczeństwa warto zamontować kilka mniejszych par drzwi.

>>> Kupujemy szafę [7 WAŻNYCH PYTAŃ – KLIKNIJ!]   

>>> Kupujemy szafę [CIEKAWE ROZWIĄZANIA – KLIKNIJ!]    

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kupujemy szafę [CIEKAWE ROZWIĄZANIA] Kupujemy szafę [CIEKAWE ROZWIĄZANIA]

Szafa działająca na pilota, z drzwiami składanymi w harmonijkę albo przesuwana z kąta w kąt pomieszczenia. Producenci szaf stosują wiele ciekawych rozwiązań. Może któreś przypadnie ci do gustu.

Kupujemy szafę [7 WAŻNYCH PYTAŃ] Kupujemy szafę [7 WAŻNYCH PYTAŃ]

Przybywa ci w domu coraz więcej rzeczy i ubrań? Nie ma wyjścia, trzeba zamówić lub kupić szafę. Jak się do tego zabrać? Sprawdź, jakie pytania warto sobie zadać.

SZAFA DO SYPIALNI – co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz? PORADY SZAFA DO SYPIALNI – co musisz wiedzieć, zanim wybierzesz? PORADY

SZAFA DO SYPIALNI. Dobra szafa może stać się garderobą dla wszystkich domowników. Dobrze ją więc zaplanuj. Oto, co musisz wiedzieć, nim wybierzesz szafy do sypialni.

Aktualizacja: 19.05.2014 14:47
Autor: Anka
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]
Nick Cave: co wiemy o muzyku? [KARIERA, RODZINA]

Nick Cave naprawdę nazywa się Nicholas Edward Cave. Urodził się ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.