porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Segreguj śmieci z IKEA! Zobacz, jak funkcjonalnie zaplanować segregację odpadów
Segreguj śmieci z IKEA! Zobacz, jak funkcjonalnie zaplanować segregację odpadów Od 1 lipca 2013 zacznie obowiązywać nowy system zarządzania odpadami. ...
Ogrodowe domki dla dzieci. Domki drewniane, domki materiałowe, domki z płyty.

Jak zrobić domek dla dziecka w ogrodzie? Domek drewniany, materiałowy czy z płyty?

Dziecięcy domek w ogrodzie przede wszystkim musi być bezpieczny. Jeśli nie potrafisz zbudować profesjonalnego małego obiektu z drewnianych desek, to rozważ lżejsze i przenośne konstrukcje.

Najlepiej kupić gotowy domek. Taki model zwykle składa się z kilku prostych do złożenia elementów. Przeważnie takie domki są z drewna. Zatem są to konstrukcje bezpieczne, stabilne i trwałe. Można pokusić się też na prosty domek własnej roboty.

Bezpieczny będzie domek z nieprzemakalnego materiału. Wystarczy ustawić stelaż, na który zawiesisz materiałowy dach lub zarzucisz cały gotowy model (ściany i dach). Można taki domek uszyć samemu i po prostu naciągnąć na stelaż. Sama konstrukcja może być z lekkich, np. plastikowych elementów, dostępnych w marketach budowlanych. Ważne jest to, że ze względu na lekkie elementy taki domek będzie bezpieczny.

Można zdecydować się też na budowę domku z płyt (np. gipsowych). Można z nich ustawić ścianki, a dach zrobić już z odpornego na deszcz materiału. Ale taka konstrukcja nie będzie trwała i po silnej ulewie może wymagać poważnego remontu. Dlatego też taki model sprawdzi się raczej tylko w upalne lato.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 26.03.2013 08:13
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?
Bobbi Kristina Brown, córka Whitney Houston - co o niej wiemy?

Bobbi Kristina 31 stycznia 2015 roku trafiła do szpitala, po ...

Opaska wokół domu z kamyczków - jak zrobić? Na budowie - co robić i czego nie robić w styczniu, lutym, marcu, kwietniu, maju, czerwcu, lipcu, sierpniu, wrześniu, październiku, listopadzie, grudniu. Jaka opaska wokół domu? WOKÓŁ DOMU. Co zrobić wokół domu na skarpie? Wyrównanie terenu wokół domu. Grzyb i wilgoć w starym domu. Jak poprawnie zrobić drenaż? Monitoring wokół domu. Jak zrobić? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.