porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Czy zęby mleczne należy pielęgnować tak jak stałe?
Czy zęby mleczne należy pielęgnować tak jak stałe? Utarło się przekonanie, że zęby mleczne są mniej ważne niż ...
Jak zwalczyć mokry kaszel u niemowlaka?

Mokry kaszel u małego dziecka - jakie domowe sposoby leczenia?

Mokry kaszel u małego dziecka - jakie domowe sposoby leczenia?

Inhalacje są wskazane przy leczeniu infekcji.

fot.: Photos.com
Mokry kaszel może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Jak pomóc dziecku, które kaszle?

Kaszel mokry to inaczej kaszel z odkrztuszaną wydzieliną. Umożliwia pozbycie się zalegającej flegmy, a więc oczyszcza oskrzela. Ale jest uporczywy i może utrzymywać się nawet przez kilka tygodni. Sposób jego leczenia ustala pediatra – może zalecić podawanie maluszkowi preparatów, które rozrzedzają wydzielinę, ułatwiając jej odkrztuszenie. Pomagają również domowe sposoby.

>>> Jakie są domowe metody łagodzenia kaszlu u dzieci? [KLIKNIJ]

Pokój dziecka trzeba starannie przewietrzyć, nawilżać powietrze i przykręcić grzejnik tak, by nie było więcej niż 18 stopni. Klatkę piersiową malca można nasmarować maścią rozgrzewającą, która pomaga złagodzić mokry kaszel. Skuteczne są inhalacje, bądź to za pomocą specjalnego inhalatora i wlanej doń wody morskiej w ampułkach, bądź parą wodną z dodatkiem ziół (pod warunkiem, że dziecko nie jest alergikiem). Wystarczy w dużym, szerokim garnku zagotować kilka litrów wody, wsypać po jednej płaskiej łyżce szałwi, rumianku i tymianku, całość przez minutę, dwie gotować, a potem ustawić garnek opodal łóżeczka tak, by napar parował.

>>> Jak leczyć SUCHY KASZEL? [DOMOWE SPOSOBY] [KLIKNIJ]

Metodą polecaną przy kaszlu mokrym jest też oklepywanie pleców dziecka własną dłonią. Należy to robić raz dziennie, rano. Malca układamy na swoich kolanach tak, by jego brzuszek dotykał naszych ud, a główka była niżej niż tułów. Jedną ręką przytrzymujemy barki malca. Drugą, złożoną w „łódkę” (palce łączymy i zginamy tak, by we wnętrzu dłoni utworzyło się zagłębienie) delikatnie oklepujemy plecy opuszkami palców przez minutę, dwie.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kaszel suchy u małego dziecka. Domowe sposoby leczenia suchego kaszlu

Twoje dziecko ma suchy kaszel? Reaguj jak najszybciej. Nie tylko ulżysz dziecku, ale możesz też powstrzymać infekcję, zanim na dobre się rozwinie. Jak zwalczyć suchy kaszel u dziecka? Pomogą ci w tym...

Aktualizacja: 04.11.2013 09:11
Źródło: mowimyjak.pl
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?
Kim Jest Przemysław Kossakowski – prowadzący programu „Kossakowski. Szósty zmysł” ?

Przemysław Kossakowski to przede wszystkim jeden z największych znawców jasnowidzów ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.