porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Owoce w diecie niemowlaka - jakie i kiedy wprowadzać? Są nieocenionym składnikiem codziennego menu maluszka. Kiedy wprowadzać je do ...
Naturalne i farmakologiczne metody hamowania wymiotów u dziecka.

Wymioty u dziecka - co je powstrzyma? Jak zachować się, gdy dziecko wymiotuje? Jakie leki?

Wymioty u dziecka - co je powstrzyma? Jak zachować się, gdy dziecko wymiotuje? Jakie leki?

Co podać małemu i starszemu dziecku na wymioty?

fot.: Photos.com
Lekarze twierdzą, że nie ma takiego leku, który powstrzyma wymioty u każdego dziecka. Ale co ma robić młoda mama, gdy jej pociecha zwraca fontanny niestrawionego pokarmu? Panie mają na to własne, domowe sposoby.

Jeśli wymiotujące dziecko nie jest już niemowlęciem, można podać mu odgazowaną colę w bardzo niewielkich ilościach. Kto, całkiem słusznie, boi się tego rodzaju napojów, może spróbować z czarną herbatą, lekko posłodzoną cukrem (niesłodzona jedynie wzmoże wymioty).

Niektóre mamy twierdzą, że pomagają zimne napoje, naturalne, z dodatkiem mięty. Inne polecają niegazowaną wodę lub wodę z cytryną. Można zagryzać ją delikatnym, niezbyt słodkim ciastkiem, np. krakersem, najlepiej nieosolonym.

Dobre rezultaty daje karmienie dziecka małą ilością dostępnego w marketach kleiku marchewkowo-ryżowego Hipp. Stosuje się go jako doustny płyn nawadniający przy zaburzeniach gospodarki wodno-elektrolitowej.

Jakie leki na wymioty?

Ze środków farmakologicznych, dostępnych w aptece, można polecić:

  • Gastrolit (proszek do przygotowania roztworu, na uzupełnienie soli mineralnych, na receptę), 

  • Diphergan (w syropie lub drażetkach, na receptę)

  • Aviomarin, 

  • Smectę z glukozą i sacharozą 

  • popularne preparaty z bakteriami kwasu mlekowego: Lakcid i Lacidofil. 

  • leki homeopatyczne - granulki Nux vomica oraz czopki Vomitusheel S. 

  • Niektórym maluchom pomagają kropelki Fenactil. Trzeba jednak pamiętać, że to lek jedynie na receptę. Indywidualnie musi zlecić go lekarz.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
Kolka u noworodków. Czym jest kolka? Jakie są jej objawy?

Kolka pojawia się u malucha w trzecim-czwartym tygodniu życia i spędza sen z powiek większości rodziców. Odpowiadamy, czym jest kolka, jakie są jej przyczyny oraz objawy.

Aktualizacja: 27.08.2013 20:52
Autor: Aw
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest prof. Bogusław Paź? [AFERA z obrażaniem Ukraińców]

Wykładowca na Uniwersytecie Wrocławskim opublikował wpis, w którym nazywa ukraińskich ...

Artykuły w mowimyjak.pl mają charakter edukacyjny. Redakcja mowimyjak.pl dokłada wszelkich starań, aby informacje w nim zawarte były poprawne merytorycznie jednakże decyzja dotycząca leczenia należy do lekarza. Redakcja i wydawca serwisu nie ponoszą odpowiedzialności wynikającej z zastosowania informacji zamieszczonych na stronach serwisu.

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.