porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kampery i przyczepy - jak wypożyczyć je na wakacje? Podróżując kamperem, nie musimy martwić się o dach nad głową ...

Gdzie i kiedy odbędzie się festiwal filmowy dla dzieci?

Mają dorośli swoje festiwale i przeglądy filmowe. Mają je także dzieci. 26 września br. rozpocznie się Festiwal Filmowy Kino Dzieci. Będzie trwał do 4 października br., a festiwalowe filmy obejrzą milusińscy w kilkunastu miastach w Polsce, m.in. Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku.

Gdzie i kiedy odbędzie się festiwal filmowy dla dzieci?

Mają dorośli swoje festiwale i przeglądy filmowe. Mają je także dzieci. 26 września br. rozpocznie się Festiwal Filmowy Kino Dzieci.
Będzie trwał do 4 października br., a festiwalowe filmy obejrzą milusińscy w kilkunastu miastach w Polsce, m.in. Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku.
Wśród prezentowanych dzieł (około 70 filmów) znajdą się tytuły nagradzane i oklaskiwane na świecie - filmy aktorskie, animacje, krótkie i długie metraże. Są więc nominowane do Oscarów krótkie metraże: „Ja i mój rower” oraz „Boogaloo i Graham”, a także brazylijska animacja „Chłopiec i świat” (odkrycie prestiżowego Annecy International Animated Film Festival). Fani „Kacpra i Emmy” z radością – zapewne - powitają ich nowe przygody, czyli „Magiczne święta Kacpra i Emmy”. Wyświetlona zostanie także animowana ekranizacja popularnego na całym świecie, także w Polsce, cyklu książek o rezolutnym kilkulatku „Hokus, pokus, Albercie Albertsonie”. Gunilla Bergström , autorka i ilustratorka serii, przyjedzie na festiwal, by spotkać się z widzami.
– Naszą specjalnością są piękne i mądre fabuły. Ich młodzi bohaterowie, przeżywają wyjątkowe przygody, których przestrzenią jest najczęściej świat i sprawy otaczające nasze dzieci – podwórko, rówieśnicy, pierwsze przyjaźnie, czy spory - mówi Maciej Jakubczyk, dyrektor festiwalu ze Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
Obok pokazów filmowych na małych widzów czeka wiele wydarzeń specjalnych, m.in.: wystawa ilustracji dla dzieci inspirowana hasłem „Szukamy nowego bohatera”, cykl filmowych śniadań w warszawskich i wrocławskich klubokawiarniach, retro plebiscyt na najlepszą dobranockę, a nawet bal przebierańców.

Festiwal Filmowy Kino Dzieci będzie także okazją do debaty o kondycji dziecięcej kinematografii w Polsce oraz edukacji estetycznej najmłodszego pokolenia.
- Cieszę się, że młodszy brat festiwalu T-Mobile Nowe Horyzonty rośnie w siłę – mówi Roman Gutek, szef Stowarzyszenia Nowe Horyzonty.
– Pierwsza edycja Kina Dzieci przyciągnęła aż 11 tysięcy widzów w 15 miastach w Polsce – to wynik, o którym marzyliśmy. Wierzę, że kolejna odsłona spotka się z równie ciepłym przyjęciem widzów – podkreśla niespożyty propagator i miłośnik sztuki filmowej.
GR

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.09.2015 14:27
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Ewa Gorzelak - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Ewa Gorzelak to aktorka teatralna, filmowa i serialowa. To właśnie ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.