porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Premiera: "Oszukane". O czym jest ten film? Czy warto go obejrzeć? „Oszukane” to nowa produkcja TVN oparta na prawdziwej historii. Film ...
Hiszpański mistrz kina autorskiego z nową komedią. Czy warto wybrać się do kina na najnowszy film Pedro Almodovara?

Film PRZELOTNI KOCHANKOWIE. O czym jest nowy film Pedro Almodovara? Czy warto wybrać się do kina?

Film PRZELOTNI KOCHANKOWIE. O czym jest nowy film Pedro Almodovara? Czy warto wybrać się do kina?

„Przelotni kochankowie” to najnowszy film Pedro Almodovara

fot.: facebook.com
„Przelotni kochankowie” Pedro Almodovara to komedia o pasażerach samolotu, którzy znaleźli się w niezbyt komfortowej sytuacji. Film stanowi ciekawą pozycję w dorobku jednego z najsłynniejszych hiszpańskich reżyserów. Czy warto obejrzeć nowy film Almodovara?

„Przelotni kochankowie” to nowy film Pedro Almodovara. Słynny hiszpański reżyser to autor takich hitów autorskiego kina, jak „Kika”, „Wszystko o mojej matce” czy „Zły dotyk”. Chociaż jego dotychczasową twórczość cechowała unikalna mieszanka komizmu i tragizmu, nowa produkcja reklamowana jest stricte jako komedia.

Kto gra w nowym filmie Almodovara? O czym jest film „Przelotni kochankowie”?

W filmie pojawia się m.in. para ulubieńców Almodovara: Antonio Banderas i Penelope Cruz. Akcja rozgrywa się na pokładzie samolotu lecącego z Madrytu do Mexico City, który zmierza ku katastrofie. Wszystko przez fatalną pomyłkę pracownika lotniska (Banderas), który skupia się bardziej na swojej atrakcyjnej żonie (Cruz) niż na pracy. Z powodu awarii samolot nie może opuścić hiszpańskiej przestrzeni powietrznej i krąży w poszukiwaniu zapasowego lotniska. By nie niepokoić pasażerów, załoga postanawia ich uśpić. Jednak w klasie biznesowej wszyscy orientują się w sytuacji. W obliczu śmiertelnego zagrożenia pasażerowie samolotu zwierzają się sobie ze swoich największych sekretów.

Seks, alkohol, narkotyki i muzyka – pasażerowie oddają się dekadenckim przyjemnościom, próbując pogodzić się ze swoim losem, jednocześnie za pomocą telefonu pokładowego łącząc się z ziemią i naprawiając swoje największe życiowe pomyłki.

Dlaczego warto obejrzeć „Przelotnych kochanków”? Czy film zbiera dobre recenzje?

Krytycy sugerują, że film „Przelotni kochankowie” to metafora obecnej trudnej sytuacji gospodarczej w Hiszpanii, której nadejścia od dawna była świadoma finansjera, podczas gdy zwykli ludzie dowiedzieli się o niej dopiero w obliczu wielkiego kryzysu. Pomijając społeczną interpretację filmu, „Przelotni kochankowie” to ciekawa pozycja w dorobku Almodovara. Nie zatracając swojego kolorowego stylu, reżyser serwuje widzom zwariowaną komedię, w której gag goni gag, a ekran kipi od seksu, narkotyków i dekadenckiej zabawy.

Ta bezpretensjonalna farsa pełna jest przerysowanych postaci, takich jak zniewieściali stewardzi czy nieuważni pracownicy lotniska. Pedro Almodovar prawdopodobnie nigdy nie przestanie być twórcą kina artystycznego i nie wejdzie do rozrywkowego mainstreamu, ale tym filmem ma okazję ściągnąć do kin widzów łasych nie tylko na inteligentne kino, ale także oczekujących niezobowiązującej zabawy.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ZAKOCHANI W RZYMIE: nowy film Woody'ego Allena. Czy warto iść do kina?

24 sierpnia do polskich kin zawita nowy film Woody’ego Allena - "Zakochani w Rzymie". Czego można się spodziewać po nowej produkcji nowojorskiego mistrza?

Aktualizacja: 25.04.2014 11:51
Autor: Marek_Lewoc
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]
Kim jest Monika Kuszyńska, która zaprezentuje Polskę na Eurowizji 2015 [KARIERA, RODZINA]

Monika Kuszyńska wystąpi na Eurowizji 2015. Była wokalistka zespołu Varius ...

Filmy w Warszawa. Filmy w Kraków. Filmy w Katowice. Film 2013. Nowości, repertuar kin i daty premier. Kategoria film to nternetowa baza filmu polskiego. Opis filmów fabularnych, aktorów, spektakli teatru tv. W Mowimyjak.pl Film repertuar kin, recenzje, zwiastuny, premiery filmowe. W dziale Film znajdziesz porady i informacje w tematach: aktorzy, aktorki, zapowiedzi kinowe i DVD, premiery kinowe, recenzje filmowe, trailery. Nowości ze świata filmu i kinematografii w Mowimyjak.pl. Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.