porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

NARTA

deska na stok

Inne hasła na literę N
Powiązane artykuły

Czy wiesz, kiedy wynaleziono narty?

Mało kto przypinając deski zastanawia się, kto i kiedy wynalazł narty. A mają one bardzo długą historię, w Polsce pojawiły się prawdopodobnie w XVI wieku. Jednak największą rewolucję przeszły narty w ostatnich latach. Jaka jest historia nart?

Czy wiesz, po co narta carvingowa ma talię?

Jeszcze niewiele ponad 20 lat temu narty były proste jak sztachety płotu. Pojawiły się jednak narty carvingowe, wcięte i zmieniło się całe narciarstwo. Dowiedz się, dlaczego?

Skicart – czy wiesz, że już nie musisz nosić nart?

Uwielbiasz jeździć na nartach ale męczy Cię dźwiganie nart na ramieniu? Od teraz możesz je bez problemu ciągnąć za sobą. Zobacz jak!

Narty z rockerem - co zmienia ta konstrukcja?

Technologia rocker coraz szerzej zdobywa zaufanie użytkowników. Tę zmianę w konstrukcji nart można porównać z rewolucją, jaką wcześniej wywołała narta carvingowa.

Gdzie NA NARTY w POLSKIE TATRY? Gdzie szukać najlepszych tras?

Polskie Tatry kojarzą nam się z pięknym pejzażem, ciekawymi szlakami turystycznymi i dziką przyrodą na wyciągnięcie ręki. Ale Tatry to także bardzo dobre stoki narciarskie. Gdzie w Tatrach można pojeździć na nartach?

Kupujemy narty. Jak dobrać narty dla dziecka?

Jazda na nartach rozwija mięśnie, poprawia równowagę i koncentrację, a ruch zimą na świeżym powietrzu wzmacnia odporność. By jednak sport ten był dla dziecka bezpieczny, dziecko musi mieć właściwie dobrane narty.

Jak przygotować sprzęt narciarski?

Jak przygotować narty przed sezonem? Jak sprawdzić krawędzie, ślizgi i wiązania? Jak smarujemy narty? Dowiedz się wszystkiego o przygotowaniu nart przed feriami i urlopem!

Jak nauczyć się jazdy na nartach? INSTRUKCJA KROK PO KROKU

Jazda na desce to zabawa, a na nartach to prawdziwa adrenalina. Jedno i drugie to świetna forma rekreacji. Nauka jazdy na nartach w początkowych fazach jest łatwiejsza od snowboardu. Od czego więc zacząć naukę jazdy na nartach?

Jak przewozić NARTY SAMOCHODEM? Jaki bagażnik samochodowy na dach wybrać?

Większość z nas udając się na wyjazd na narty, jako środek transportu wybiera samochód. Nic w tym dziwnego – wygodnie, bez problemów z przemieszczaniem się u celu podróży, a dodatkowo można zabrać duży bagaż. Wytrawni narciarze zazwyczaj na taki wyjazd biorą swój sprzęt narciarski. Ale w jaki sposób można bezpiecznie przewozić narty samochodem?

SPRZĘT NARCIARSKI - kupować czy wypożyczać? Kiedy opłaca się kupić narty?

O ile przyjemność płynąca z jazdy na nartach jest bardzo satysfakcjonująca, o tyle jej cena niekoniecznie. Narciarze muszą zainwestować swoje pieniądze w karnety na wyciągi, odpowiednie ubranie i sprzęt narciarski – a ten potrafi być naprawdę drogi. Czy planując wyjazd na narty opłaca się inwestować we własny sprzęt narciarski czy lepiej go wypożyczyć?

Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]
Mateusz Lisiecki — kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Na Balu Dziennikarzy, u boku Magdaleny Waligórskiej, aktorki znanej z ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.