porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

LOKAL

pomieszczenie

Inne hasła na literę L
Powiązane artykuły

Jak zawrzeć umowę najmu mieszkania?

Kiedy już znajdziemy wymarzone mieszkanie do wyjanęcia lub znaleźliśmy najemcę na nasz lokal pamiętajmy, aby dobrze sporządzić umowę, która zagwarantuje nam późniejsze bezpieczeństwo. Umowa musi być zgodna z obowiązującym prawem i powinna być jak najbardziej szczegółowa.

Jak wymeldować syna? Kto może wymeldować dziecko z mieszkania?

Sprawdź, kiedy masz prawo wymeldować dziecko. Podpowiadmy, jak wymeldować dziecko z mieszkania.

Jak założyć wspólnotę mieszkaniową?

Wspólnoty mieszkaniowej się nie zakłada, powstaje automatycznie z mocy prawa. Ale żeby mogła funkcjonować, trzeba dopełnić pewnych formalności.

Jak wymeldować kogoś z mojego mieszkania, np. lokatora?

Obowiązek meldunku wciąż istnieje, ale zdarza się, że ktoś dawno się wyprowadził, a nadal jest zameldowany, co może sprawiać kłopoty. Sprawdź na jakich zasadach wymeldować lokatora.

Strefy wolne od dzieci — co to takiego? Czy przyjmie się w Polsce?

Wszyscy kochamy dzieci, jednak większość z nas ogranicza to uczucie to swoich własnych pociech lub tych wyjątkowo grzecznych. Dzieci w komunikacji miejskiej, restauracji czy w hotelu mogą zakłócić nasz spokój. Czy rozwiązaniem tego problemu jest wprowadzenie stref wolnych od dzieci?

Meldunek – czy właściciel mieszkania ryzykuje, meldując lokatora?

Wielu wynajmujących obawia się zameldowania najemcy w wynajmowanym lokalu, a jednocześnie obowiązek meldunku spoczywa na każdym obywatelu. Czy taka sytuacja może stwarzać problemy?

Czy można się zameldować w wynajętym mieszkaniu?

Sporą część mieszkańców miast stanowią osoby, które swoje mieszkania wynajmują. Bardzo często w momencie wypełniania dokumentów czy formularzy przeżywają rozterkę: czy w rubryce „adres ”wpisać adres zameldowania, czy adres zamieszkania? Czy wynajem mieszkania zawsze wiążę się z posiadaniem dwóch adresów?

MIESZKANIE SOCJALNE. Komu przysługuje mieszkanie socjalne? Jak dostać mieszkania socjalne?

Mieszkanie socjalne przeznaczone jest dla osób, które dostały sądowy nakaz eksmisji oraz dla osób ubogich, potrzebujących pomocy lub mieszkających w bardzo złych warunkach. Udostępnia je gmina. Komu dokładnie przysługuje mieszkanie socjalne? Jak można dostać mieszkania socjalne?

Eurowybory 2014. Kiedy? [DATA, GODZINY]

Mówimy, kiedy i w jakich godzinach, można zagłosować w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Czy w lokalach pod marką Magdy Gessler trzeba zostawiać napiwek i jak wysoki?

Jakiej wysokości powinien być napiwek dla kelnera? Czy zawsze powinniśmy go płacić, nawet jeśli nie jesteśmy zadowoleni z obsługi? Niektóre lokale spod szyldu Magdy Gessler rozwiązały ten problem za klientów. Jak dawać napiwki w restauracjach Magdy Gessler?

Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Wróblewski – kim jest nowy naczelny WPROST?

Tomasz Wróblewski – zwolniony z „Rzeczpospolitej” w listopadzie 2012 roku w ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.