porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

SERCE

tłoczy krew

Inne hasła na literę S
Powiązane artykuły

Tamponada serca - co to jest?

Tamponada serca to stan zagrażający życiu, ale na szczęście nie zdarza się zbyt często. O tamponadzie serca można mówić wtedy, gdy w worku osierdziowym zgromadzi się płyn. Jakie są przyczyny tamponady serca, jak się ją diagnozuje i jakie podejmuje się leczenie?

Co to są protezy serca?

Polskie protezy serca są ratunkiem dla pacjentów ze skrajnie niewydolnym sercem, zakwalifikowanych do transplantacji. Podtrzymują chorego przy życiu w czasie oczekiwania na przeszczep i odciążają chory narząd, co w niektórych przypadkach daje szansę uniknięcia przeszczepu.

Badanie serca. Jakie są najpopularniejsze badania serca i na czym polegają?

Podstawowe badania, takie jak badanie krwi czy moczu, powinno się wykonywać regularnie, przynajmniej raz do roku. Jeśli ukończyliśmy 40. rok życia, warto bardziej zadbać o zdrowie, zwłaszcza o serce, sprawdzając, czy pracuje prawidłowo. W jaki sposób możemy badać serce?

Wady serca – objawy, diagnostyka, leczenie,

Przedstawiamy wam kompendium wiedzy na temat wad serca. Jakie są ich objawy, jak wygląda leczenie...

Jak nie dopuścić do udaru mózgu?

Na ryzyko udaru mózgu siedmiokrotnie częściej narażone są osoby cierpiące na migotanie przedsionków serca - mówi prof. dr hab. med. Janina Stępińska z Instytutu Kardiologii w Aninie. To schorzenie stanowi najczęstszy typ zaburzeń rytmu serca, a jego typowe objawy to kołatanie serca, zmęczenie, osłabienie, zawroty głowy, omdlenia, duszność i ból w klatce piersiowej. Niekiedy choroba nie daje żadnych wyraźnych objawów, co stwarza dodatkowe ryzyko.

Jak przeżyć atak serca, kiedy jesteśmy sami?

Wielu ludzi w czasie ataku serca jest zdana na samych siebie. Często byliśmy szkoleni w udzielaniu pierwszej pomocy podczas zawału, ale nie wiemy, jak poradzić sobie ze swoim atakiem.

Wolny puls - dlaczego jest lepszy dla organizmu?

Zdrowy człowiek może wpływać na pracę swojego serca. A im wolniej ono bije, tym mamy większe szanse na uniknięcie zawału serca. Jak zwolnić bicie serca?

Ból serca. Co robić, gdy boli serce?

Bóle w klatce piersiowej to częsta i niebezpieczna dolegliwość. Jeśli czujemy kłucie nie powinniśmy panikować, bo nie zawsze jest to początek zawału, jednak nie możemy pozostawić tego bez diagnozy lekarza. 

Serce Fabrice’a Muamby nie biło przez 2 godziny. Jakie są SKUTKI ZATRZYMANIA PRACY SERCA?

Serca piłkarza Fabrice’a Muamby na 120 minut przestało bić. Dramatyczna reanimacja na boisku przy użyciu użyciu defibrylatora, nie przyniosła efektu. Dopiero po przewiezieniu do specjalistycznej placówki udało się przywrócić pracę serca piłkarza. Muamba w stanie krytycznym walczy o życie. Jakie są skutki zatrzymania pracy serca?

Jakie są objawy choroby serca?

Poznaj najważniejsze przejawy chorób serca u osób dorosłych. Co powinno cię skłonić do wizyty w poradni kardiologicznej? Jakie rozpoznać zawał? Kiedy ból zagraża życiu? Mówimy, jak dbać o serce i kiedy szukać pomocy specjalisty.

Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA
Zuzanna Borucka, youtuberka – kim jest? KARIERA, RODZINA

Kim jest Zuzanna Borucka? Oto, co trzeba wiedzieć o popularnej ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.