porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online

SYLABA

zgłoska

Inne hasła na literę S
Powiązane artykuły

Co to jest haiku? Jak pisać haiku?

Haiku to krótki utwór poetycki tradycyjnie składający się z zaledwie 17 sylab. Haiku to sedno japońskiej poezji. Jest w niej i filozofia zen i minimalizm. Jak napisać dobre haiku? Po pierwsze trzeba wyzbyć się ja, trzeba zapomnieć o konkrecie i oddać się ulotnej chwili!

Kto i kiedy może stwierdzić u dziecka dysleksję?

Dysleksją określa się zaburzenie objawiające się trudnościami w czytaniu. Jest ona niezależna od inteligencji oraz warunków środowiskowych.

Czym w psychologii jest sałata słowna

Sałata słowna to jeden z charakterystycznych objawów schizofrenii

xxx

Co potrafi niemowlę? Psychoruchowy rozwój dziecka od 1 do 6 miesiąca życia

Rozwój dziecka to sprawa bardzo indywidualna. Istnieją jednak pewne wskazówki, dzięki którym w przybliżeniu możemy określić umiejętności, jakie powinno mieć dziecko w określonych miesiącach czy latach życia. Dowiedz się, co potrafi noworodek, a jakie umiejętności ma 6-miesięczny niemowlak.

DYSLEKSJA U DZIECKA. Jakie są objawy dysleksji? Kiedy można zdiagnozować dysleksję u dziecka?

Dysleksja u dzieci nazywana jest dysleksją rozwojową. Dysleksja jest zaburzeniem objawiającym się trudnościami w nauce czytania i pisania. Powinna być jak najwcześniej zdiagnozowana i leczona, by dziecko mogło uniknąć poważnych kłopotów z nauką. jakie mogą być objawy dysleksji u dziecka? Kiedy najlepiej zdiagnozować dysleksję u dziecka?

Jak odczytywać i nadawać wiadomości ALFABETEM MORSE'A?

Alfabet Morse'a kiedyś wykorzystywany w telegrafach, dziś może być świetną zabawą dla dzieci i ćwiczeniem ich pamięci. Sprawdź, jak nadawać wiadomości kodem Morse'a.

Jak przygotować dziecko do rozpoczęcia nauki w szkole?

Odkąd wprowadzono reformę szkolną, wielu rodziców zadaje sobie pytanie: czy moje dziecko w ogóle jest gotowe do rozpoczęcia nauki w szkole? Czy można to w jakiś sposób poznać? Na pewno można pomóc dziecku w przygotowaniu do rozpoczęcia edukacji.

Zerówka czy pierwsza klasa? Czy twoje dziecko dojrzało do pójścia do szkoły?

Sześciolatki miały iść obowiązkowo do pierwszej klasy, ale obowiązek ten przesunięto. W tym roku rodzice mają wybór: zerówka (czyli kontynuacja wychowania przedszkolnego) lub pierwsza klasa (dla sześciolatków). Po czym poznać, że dziecko jest gotowe do nauki w szkole?

Jak sprawdzić, czy dziecko jest dyslektykiem?

Dysleksja jest najczęściej efektem nieprawidłowego funkcjonowania układu nerwowego. Wiążą się z nią zaburzenia pamięci, opóźnienia w rozwoju języka, kłopoty z orientacją. Przyczyn tych zaburzeń można szukać w nieprawidłowym przebiegu ciąży, uszkodzeniach podczas porodu lub we wczesnym dzieciństwie.

Badanie logopedyczne noworodka – jak logopeda bada niemowlę? Jak przebiegają testy?

BADANIE LOGOPEDYCZNE NOWORODKA rozpoczyna się od wywiadu z rodzicami. Zaraz potem obejmuje: sprawdzanie symetrii twarzy, napięcia mięśni mimicznych, warunków anatomicznych jamy ustnej (z uwzględnieniem budowy wędzidełek, sposobu oddychania i fonacji), ocenę wady zgryzu oraz poziomu słyszenia.

Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kim jest Popek?
Kim jest Popek?

Coraz większą popularność zdobywa Popek Monster, czyli samozwańczy Król Albanii ...

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.