porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Gdzie odbywa się Klamra? Jacy artyści wystąpią? Czy są jakieś dodatkowe atrakcje?

20. Alternatywne Spotkania Teatralne Klamra- co to za wydarzenie?

W Toruniu, w teatrze Od Nowa, w dniach 10-17 marca odbędzie się jubileuszowa, dwudziesta edycja Spotkań Teatralnych Klamra. Dowiedz się więcej o historii festiwalu i poznaj listę artystów występujących w tym roku!

Co to jest KLAMRA?

Klamra jest jedną z najstarszych imprez teatralnych w Polsce. To dla fanów teatru prawdziwa gratka! W jednym miejscu będzie można obejrzeć osiem spektakli najlepszych polskich teatrów alternatywnych połączonych z koncertami, warsztatami, dyskusjami związanymi z teatrem oraz pokazem filmów i wystawą plakatów Leszka Mądzika. Program festiwalu jest bardzo zróżnicowany, a każdy koneser sztuki znajdzie tu coś dla siebie. 

Festiwal ma ciekawą formułę. W przeciwieństwie do innych podobnych imprez nie ma charakteru konkursu, dzięki czemu unika się szufladkowania spektakli i można skupić się na swobodnym odbiorze wrażeń związanych z grą aktorską. Od pięciu lat przyznawana jest jedynie nagroda publiczności.

Klamra- spina zróżnicowany progam

Program Klamry bazuje na kontrastach pomiędzy sztukami. Dzięki temu można na festiwalu zobaczyć np. przedstawicieli sceny tańca reprezentowanej przez trójmiejskie Dada von Bzdülöw (Caffe Latte), Sopocki Teatr Tańca (Dali), przez eksperyment poznańskiego Usta Usta Republika (Ukryte), po reprezentantów awangardowej klasyki z lubelskiego Teatru Provisorium (Bracia Karamazow) i poznańskiego Teatru Ósmego Dnia (Osadzeni. Młyńska 1). Na deskach teatru można zobaczyć warszawskie Studium Teatralne (Król kier znów na wylocie), a na zakończenie – szczeciński Teatr Kana (Niewypowiedziane). Porywacze Ciał z Poznania pojawią się na Klamrze z przedpremierowym pokazem najnowszej sztuki Zapis automatyczny. W roli gościa honorowego wystąpi legendarny grafik i reżyser Leszek Mądzik, który podczas festiwalu otworzy swoją wystawę plakatów.

Co oprócz przedstawień?

Jednak Klamra to nie tylko spektakle. Organizatorzy oferują uczestnikom szereg dodatkowych wydarzeń, takich jak monodram Iwony Jędry - Le Pas Jaques, wystawa prac i warsztaty teatralne Leszka Mądzika, koncert The EDVB (czyli The European Double-Hundred-Million-Euro-Bass Very-Free-Jazz Band), prezentacja filmowców o Teatrze Cogitatur, projekcja głośnej Piny w reż. Wima Wendersa i spotkanie z teatrologiem dr Arturem Dudą (Katedra Kulturoznawstwa UMK) pt. Polski teatr alternatywny po 1989 roku z perspektywy Akademickich/Alternatywnych Spotkań Teatralnych KLAMRA.

KLAMRA 2012 odbędzie się w dniach 10 - 17 marca 2012 r. Spektakle będą odbywały się codziennie o godz. 19:00

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 18.04.2018 08:26
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?
Kinga Jasiewicz- kim jest maturzystka, która pozwała Okręgową Komisję Egzaminacyjną?

Maturzystka Kinga Jasiewicz nie dostała się na wymarzone studia stomatologiczne ...

Kiedy castingi lub precastingi do teleturnieju, do X-Factor. Kiedy eliminacje do Mam talent. Co, gdzie i kiedy w Polsce i na świecie. Kiedy koncert Stinga a kiedy Madonny. Na co warto iść do kina. Mowimyjak.pl - radzimy w każdym temacie. Informator kulturalny. Koncerty, imprezy, sport, wydarzenia. Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.