porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kiedy będzie można usłyszeć w Polsce Aleksandrę Kurzak? Aleksandra Kurzak jest już śpiewaczką operową światowej klasy. Niezbyt czesto ...
"Wojna i pokój" po raz pierwszy w Polsce

Co będzie superhitem sezonu 2011/2012 w Teatrze Wielkim w Warszawie?

Teatr Wielki Opera Narodowa przygotował w tym sezonie kilka ciekawych premier. Będą to występy najwyższej klasy, łącznie z pojawieniem się Aleksandry Kurzak w dwóch przedstawieniach. Ale najwiekszy hit przyjedzie z Rosji. Zobacz, co zapowiada się na najciekawszą premierę sezonu 2011/2012 w Operze Narodowej?

Kiedy będzie można obejrzeć "Wojnę i pokój" Prokofiewa w realizacji Teatru Maryjskiego?

27 i 28 marca na warszawskiej scenie Opery Narodowej wystawiona zostanie monumentalna opera Sergiusza Prokofiewa według Lwa Tołstoja "Wojna i pokój". Przywiezie ją z Sankt Petersburga tamtejszy Teatr Maryjski.
Swoja premierę opera Prokofiewa miała w Leningradzie w roku 1946, na małej scenie. Wybrana została na inaugurację Sydney Opera House w roku 1973. W Polsce nie była prezentowana nigdy.

Monumentalny spektakl

Spektakl petersburski obrazuje ogrom przedstawienia, nieprzypadkowy wobec 4-tomowej powieści Tołstoja. Udział bierze 450 wykonawców, a przedstawienie trwa niemal 4 godziny (z jedna przerwą). Dyryguje wielki dyrygent Walerij Giergiew, a reżyserii podjął sie słynny filmowiec Andriej Konczałowski. 

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Zobacz koniecznie
ALEKSANDRA KURZAK. Gdzie w Polsce można usłyszeć Aleksandrę Kurzak w 2013?

Operowa śpiewaczka Aleksandra Kurzak (rocznik 1977) to juz gwiazda światowego formatu. Chociaż na stale mieszka w Warszawie, niezbyt często występuje w kraju. Ale i tak nieporównywalnie częściej niż...

Aktualizacja: 17.04.2018 20:17
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Jacek Żakowski - kim jest? [KARIERA, RODZINA]

Jacek Żakowski to szanowany polski publicysta. Obecnie związany jest z ...

Kiedy castingi lub precastingi do teleturnieju, do X-Factor. Kiedy eliminacje do Mam talent. Co, gdzie i kiedy w Polsce i na świecie. Kiedy koncert Stinga a kiedy Madonny. Na co warto iść do kina. Mowimyjak.pl - radzimy w każdym temacie. Informator kulturalny. Koncerty, imprezy, sport, wydarzenia. Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.