porady na każdy temat
Facebook Twitter Google Plus NK Newsletter Konkursy Gry online
Kino za darmo! Gdzie powstało w Warszawie? Nie wiadomo, kiedy powstanie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie. Projekt ...
Diva pojawi sie w Warszawie i Łodzi

Kiedy będzie można usłyszeć w Polsce Aleksandrę Kurzak?

Aleksandra Kurzak jest już śpiewaczką operową światowej klasy. Niezbyt czesto mozna ją słyszeć w kraju. Do czerwca nadarzą się dwie takie okazje. Dowiedz się, gdzie i kiedy będzie można usłyszeć niezwykły śpiew Aleksandry Kurzak.

Kim jest Aleksandra Kurzak?

O Aleksandrze Kurzak, młodej polskiej sopranistce o głosie światowej klasy, zrobiło się głośniej, gdy jesienią pojawiła się w kilku stacjach telewizyjnych. W tym samym okresie śpiewała w Warszawie w kilku przedstawieniach "Łucji z Lamermooru" Donizettiego. Było to spóźnione docenienie jej sukcesów, które nabrały już miedzynarodowego rozmachu (łącznie z występami w nowojorskiej Metropolitan Opera i mediolańskiej La Scali!).

Jesienią pojawiła się jej płyta "Gioia" ("radość") z nagraniami arii operowych.

Kiedy będzie można zobaczyć śpiewaczkę w Polsce?

Aleksandra Kurzak spiewać ma Violettę w operze "Traviata" Verdiego w Teatrze Wielkim w Warszawie, 22 i 24 czercwa, a zatem w trakcie mistrzostw Europy w piłce nożnej. Wcześniej, 20 kwietnia zapowiedziany jest jej występ w recitalu operowym w Filharmonii Łódzkiej im. Rubinsteina.

MATERIAŁY CZYTELNIKÓW
Aktualizacja: 17.04.2018 21:22
None
Newsletter
nie daj sie zagiąć. czytaj nas regularnie.
KTO JEST KIM?
Tomasz Wróblewski – kim jest nowy naczelny WPROST?

Tomasz Wróblewski – zwolniony z „Rzeczpospolitej” w listopadzie 2012 roku w ...

Kiedy castingi lub precastingi do teleturnieju, do X-Factor. Kiedy eliminacje do Mam talent. Co, gdzie i kiedy w Polsce i na świecie. Kiedy koncert Stinga a kiedy Madonny. Na co warto iść do kina. Mowimyjak.pl - radzimy w każdym temacie. Informator kulturalny. Koncerty, imprezy, sport, wydarzenia. Warszawa na weekend - co, gdzie, kiedy? Porady na każdy temat
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.